(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ

ЧЕСТИТО 31-ВИ РОДЕНДЕН ЧЛЕНОВИ НА СДСМ, ВАШАТА ХРАБРОСТ И ВИЗИЈА ЈА СОЧУВА ЗЕМЈАВА, ДА НЕ БЕВТЕ ВИЕ ОДАМНА ЗЕМЈАВА ЌЕ БЕШЕ ЕДНА ГОЛЕМА РУШЕВИНА ИЗГОРЕНА И УНИШТЕНА ОД ВМРОВСКОТО ЛУДИЛО

Нека е честит 31-от роденден на #СДСМ! Го одбележавме скромно, со свечена седница на Централниот одбор, дружба и торта.

СДСМ е синоним за државотворна, одговорна, посветена и модерна партија. СДСМ е чуварот на сегашноста, гарантор на стабилноста, напредокот и иднината.

Да живее Социјалдемократскиот сојуз на Македонија!

Ова погоре стои на фејсбук страната на СДСМ.

Во право се. Да не беше СДСМ земјава немаше да ја имаме, одамна ќе бевме една обична покраина, тетирорија која некогаш сакала да биде држава.

Ќе не немаше уште во 1991-ва ако ги послушавме вмровците и влеговме во воен конфликт со ЈНА која се повлекуваше.

Ќе не снемаше и во 2001-ва кога вмровците заговараа тотална војна со Албанците како сега што имаме во Украина со Русите и отцепените региони во ДОнбас.

Ќе не снемаше како држава и ако ги послушавме да не се реши проблемот со Грција па да бидеме со нив на ратна нога цело време.

И понатаму тие заговараат да сме се откажале од ЕУ, да сме останеле во вечно непријателство со Бугарија, да сме се врателе назад во 90-тите со укинување на рамковен, преспански итн итн….

Но додека е СДСМ жива, нашата татковина е во сигурни раце, разумот ќе надвладее, умот ќе надвладее над емоциите ниските страсти и паранојата!

loading...

go88 club nạp go88 không nhận được tiền go88 lừa đảo

sunwin hỗ trợ sunwin hotline tại sunwin cho android