ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ: НАМЕСТО РЕНО ВО ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А БАШ РАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ: НАМЕСТО РЕНО ВО ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А БАШ РАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
Ковачевски: Владата има демократски капацитет, младите се вклучени во креирањето на сите политики поврзани со нив
Ковачевски: Владата има демократски капацитет, младите се вклучени во креирањето на сите политики поврзани со нив
МАКТЕЛ ДОЗНАВА: ВМРО ДПМНЕ ЈА ПОСТАВИЛЕ МИРКА ВЕЛИНОВСКА ЗА ШЕФ НА ЦЕНТАРОТ ЗА КОМУНИКАЦИИ, ПЛУС И ДАЛЕ ПРИСТАП ДО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ ЏОНИ ВОКЕР, ЗАТОА ОВИЕ ДВА ДЕНА ФРЧАТ СООПШТЕНИЈА СО ВУЛГАРЕН РЕЧНИК
МАКТЕЛ ДОЗНАВА: ВМРО ДПМНЕ ЈА ПОСТАВИЛЕ МИРКА ВЕЛИНОВСКА ЗА ШЕФ НА ЦЕНТАРОТ ЗА КОМУНИКАЦИИ, ПЛУС И ДАЛЕ ПРИСТАП ДО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ ЏОНИ ВОКЕР, ЗАТОА ОВИЕ ДВА ДЕНА ФРЧАТ СООПШТЕНИЈА СО ВУЛГАРЕН РЕЧНИК
Средба Грковска- Худолин: Поддршката на ЕУ е исклучително важна, работиме на решенија кои ќе бидат долгорочни и одржливи и ќе обезбедат стандардизирани процеси во иднина
Средба Грковска- Худолин: Поддршката на ЕУ е исклучително важна, работиме на решенија кои ќе бидат долгорочни и одржливи и ќе обезбедат стандардизирани процеси во иднина

ЧУВАЈ БОЖЕ, НЕМА БЕЛКИМ СДСМ ДА СЕ СПОЈУВА СО ЛЕВИЦА И СО ГРОМ НА СТЕВЧО МУЊА – Димитриевски не исклучува кандидатура за прв човек на СДСМ

Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, кој доби втор мандат како независен кандидат на последните локални избори без поддршка од СДСМ, не исклучува кандидатура за лидер на матичната партија.

Откако актуелниот партиски лидер и премиер, Зоран Заев ќе ја официјализира оставката, треба да се распишат внатрепартиски избори, на кои ќе може да се кандидираат сите кои исполнуваат одредени услови, по пат на самокандидатура или по предлог на членството.

На прашањето на Фокус дали ќе се кандидира на внатрепартиските избори, Димитриевски вели „Членството треба да си го каже своето“, што може да се толкува дека тој би прифатил кандидатура ако добие поддршка од базата.

Инаку, за најголем фаворит за лидер на партијата се смета Димитар Ковачевски, член на Извршниот комитет на партијата, кој е сограѓанин на Димитриевски од Куманово.

Сепак, кумановскиот градоначалник вели дека не сака да коментира имиња што се споменуваат како можни наследници на Заев. Сепак, во едно телевизиско гостување Димитриевски порача дека новиот лидер на СДСМ не треба да биде марионета.

Вчера, градоначалникот на Шутооризари Курто Дудуш на Фејсбук објави фотографија преку која го идиректно го промовираше Димитриевски за нов лидер на СДСМ. Под фотографијата, Дудуш напиша: „Иден Претседател на СДСМ и мандатар“.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN

stream anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Komi Can’t Communicate Episode 4

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) Episode 144

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 21

tải go88