(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ЦАНОВСКИ ДО ЈАНАКИЕВСКИ: ДОБРО БЕ МИЛЕ, ЈАС ДА ДОЈДЕВ ВО ПРИЛЕП И ДА ЈА КРЕНЕВ СО ДИНАМИТ ТВОЈАТА КУЌА, КАКО ЌЕ ТИ БЕШЕ ТЕБЕ?!?!

На денешното рочиште за случајот „ТНТ“, односно за рушењето на објектот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски, сведочеше неговиот син Сефер Цаноски. Пред да започне судењето тој му се обрати на обвинетиот екс министер Миле Јанакиески и бараше од него да признае кој го натерал да го срушат објектот, за да конечно запре десетгодишната голгота.

-Миле, признај кој те натера да го срушите Космос, признај и веќе еднаш да заврши оваа голгота, јас да додев во Прилеп и да ти ја кренев куќата со динамит како ќе ти беше тебе, му се обрати Цаноски на Јанакиески.

Јанакиески пак му врати дека има право да биде гневен, но тој нема никаква вина и дека кога објектот се рушел тој не бил тука, туку на одмор. На ова доби реплика од Цановски дека и тогаш но и сега се уште се слепи послушници на Никола Груевски.

Цановски пред судот сведочеше дека мотивите за рушењето на објектот биле политички, а за „Фокус“ појаснува дека редно време е веќе овој случај да финишира.

-Помина речиси една деценија од рушењето на Космос. Лани ова време, во судница, Jанакиески призна дека објектот незаконски е срушен. На прашањето на еден од адвокатите тој рече: „Ако ме прашате мене Космос незаконски е срушен“. Адвокатот тогаш го праша дали добро го разбрал прашањето, а Јанакиески го повтори истиот одговор. На следното рочиште обвинетиот екс градоначалник Тони Трајковски го претепаа или самиот се претепа, па се смени поротничка и случајот почна од почеток, вели Цаноски.

Тој додава дека адвокатите денеска го прашале дали чуствува гнев или омраза.

-Кај нас нема ниту гнев, ниту омраза, бидејќи човек со гнев и омраза не може да живее 10 години. Тука има фактичка состојба која е кристално јасна, вели Цановски.

Судењето за „ТНТ“ почна на 24 јануари 2018 година. Во случајот обвинети се екс премиерот Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, екс градоначалникот на Општина Гази Баба Тони Јакимовски и уште четворица вработени во општината. Во 2011 година, на Цаноски му беше срушен комплексот „Космос“, откако ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и отиде во опозиција.

loading...

4Anime: Gatchaman Crowds Insight (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime english

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch Dropout Idol Fruit Tart animetv Episode 12 anime tv anime tv

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/kissanimemx/

Gumroad: https://gumroad.com/kissanimemx