МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!
За прв пат одбележан Националниот Лајонс Ден: Лајонизам – добрина покажана на дело
За прв пат одбележан Националниот Лајонс Ден: Лајонизам – добрина покажана на дело

ЦАРОВСКА И ГОШАРЕВСКИ ГО ОТВОРИЈА „ПРЕСПА ФОРУМ ДИЈАЛОГ” ВО ОТЕШЕВО

Министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Ресен Живко Гошаревски вечерва им посакаа добредојде на панелистите и другите учесници на „Преспа форум дијалог“, што се одржува утре и задутре во Отешево и Охрид.

– Преспа прерасна во симбол на партнерство, заедништво и иднина за целиот регион. Токму затоа утрешниот ден го посветуваме на младите и современите вредности како што се соживотот, еднаквоста, слободата, солидарноста, инклузивноста, демократијата овде на Балканот, рече министерката Царовска.

Официјално отворање на младинскиот форум „Гласот на младите дома го обединува регионот” во организација на МНР е утре, а воведно обраќање ќе има министерката Царовска. Во оваа дискусија учествуваат и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, ЕУ амбасадорот Дејвид Гир, министерката за образование на Албанија Евис Куши, поранешниот министер за образование и пратеник Арбер Адеми и други претставници.

Дополнително во текот на утрешниот ден во Отешево ќе се одржат уште три панел дискусии „Визија на младите за иднината на регионот на Југоисточна Европа“ , Младински панел „Мојот регион – мојот дом“ и „Меѓу-генерациски дијалог – механизми за градење култура на младинска соработка за демократски и економски просперитетни и отпорни општества во пост-Ковид ерата“.

На овие панели ќе се обратат директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, пратениците Дарко Каевски и Моника Зајкова, поранешната европратеничка Дорис Пак и поранешниот координатор на Пактот за стабилност на Југоисточна Европа Ерхард Бусек. Учество ќе земат и други владини претставници од Албанија, Грција и Косово.

Идејата на Преспа фoрум дијалог е продлабочување на соработката и размена на позитивни практики и искуства помеѓу земјите од Западен Балкан во повеќе области, вклучително и преку младинскиот активизам, а со цел јакнење на регионот и негова целосна интеграција во европското семејство.

loading...

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime biz The Rising of the Shield Hero (Dub)

4anime.biz Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

WONDER EGG PRIORITY

4 anime biz Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

animes online 4Anime Black Clover

tải go88