НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров впишува уште еден капитален проект на својата мапа - Доградба на подрачното училиште ,,Димитар Поп Георгиев-Беровски" во Хром.
НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров впишува уште еден капитален проект на својата мапа - Доградба на подрачното училиште ,,Димитар Поп Георгиев-Беровски" во Хром.
ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР - ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!
ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР - ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација
ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација
МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов
МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов
(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!
(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!
ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ
ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!

Царовска одговараше на прашањата на учениците: Младите и децата се наши партнери заедно ќе создадеме подобро образование

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Министерката за образование и наука Мила Царовска по повод Меѓународниот ден на децата, одговараше на прашања на владиниот онлајн состанок којшто го презедоа и водеа учениците и младите.
Министерката истакна дека шесте теми: квалитет на предавањата, менталното здравје нa децата, еко настава, онлајн наставата, учење вештини наспроти мeморирање на факти и инклузивно образование, се делови од образовниот систем кои што со години недостигаат, а за кои Владата и министрите веќе посветуваат огромно внимание.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

„Ние возрасните сме овде за да го слушнеме гласот на сите ученици и малди во државата. Оваа влада е посветена на воведување на системи кои се одржливи и кои ќе даваат резултати. Тоа го правиме и во промени на наставните програми за основно и за средно образование, и во јакнење на инклузивното образование и во јакнење и вложување во наставниот кадар којшто е многу важен во целиот образовен процес и преностот на знаењето кон учениците“, рече министерката Царовска.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Царовска истакна дека на ниво на држава онлајн наставата се одвива успешно за најголемиот дел од учениците. Во моментот околу 8.000 ученици во цела држава следат настава преку телевизија или со достава на материјали и е за неколку пати помала од првичната проценка од 40 илјади ученици дека се без ИТ уреди.
„Училиштето е место каде што не само учиме, туку и создаваме граѓани. Затоа ќе ги отвориме училиштата децата да поминуваат повеќе време во нив, освен за настава и за други активности кои ќе ги направат подобри граѓани. На сите овие промени ќе работиме заедно со учениците и младите. За креирањето успешни младински политики ја создадовме работната група МЛАДИ-МОН која ќе биде наш силен партнер во носењето на сите важни одлуки“, рече Царовска.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Министерката рече дека на овој ден треба сите заеднички да си честитаме што земјата многу одамна ја има ратификувано Конвенцијата за правата на децата на Обединетите нации. Сите заеднички треба да работиме за унапредување на правата на децата и создавње на свет каков што го замислуваат тие.

На владиниот состанок се обратија претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев, министрите за труд и социјална политика и за животна средина Јагода Шахпаска и Насер Нуредини, ЕУ амбасадорот Дејвид Гир и преставничката на УНИЦЕФ Патриција Ди Џовани.

loading...

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (https://funimationfree.com/m/oold) Episode 13 at website https://funimationfree.com funimation playstation

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 9 at ANIMEFLIX animeflix one piece