ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ РАБОТИШ НАПОРНО ДА СЕ КАЧИШ НА ВРВОТ НА СВЕТОТ И ЌЕ ПАДНЕШ ПОРАДИ БАЛКАНСКА ПРОСТОЌА – Новак Ѓоковиќ заврши во притвор во Австралија, го чуваат полицајци

Пред просторијата во која е српскиот ас има двајца полицајци.

Ѓоковиќ пристигнал во Мелбурн околу 30 минути пред полноќ (временска разлика 10 часа) за да учествува на претстојниот Австралија опен, кој започнува на 17 јануари. Српскиот ас добил медицинско ослободување од стручен медицински тим, но локалните власти одбиле да му издадат виза.

Царината наводно нашла проблем во визната документација, а по барање државата Викторија да го одобри неговото барање, тие го одбиле, па Новак неколку часа поминал на испрашување, а на крајот во притвор.

Како што пренесуваат австралиските медиуми, со Новак се разговарало до 1:15 часот по полноќ по локално време, а потоа најдобриот тенисер на светот бил ставен во притвор, каде што го обезбедуваат двајца полицајци.

Постојат две сценарија со кои би завршила оваа драма. Едното е властите да одобрат влез на Новак во земјата и со тоа да учествува на турнирот, а другото да го депортираат, односно да го вратат со авион.

Одлуката е во рацете на министерот за имиграција Алекс Хок.

Повеќе од очигледно е дека Новак е многу тврдоглав и не ги слуша советите на своите тренери, агенти, адвокати, менаџери итн итн…Кога би ги слушал одма би се вакцинирал, ова е ужасен ПР за светскиот тенисер број еден, сега сите спонзори ќе го напуштат, ниој нема да сака да се поврзува со еден анти ваксер. Значи Новак ај што е себичен и не се грижи за народот и пандемијата, во моментов директно работи протов себе само поради балкански инает и простоќа.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online AnimeDao Black Clover

anime stream AnimeDao One Piece

dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 3

anime websites JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable