(ВИДЕО) СОВЕТ ОД ЛЕКАР НА ИНТЕНЗИВНА ЗА ТОА ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРАТЕ ОД КОРОНА
(ВИДЕО) СОВЕТ ОД ЛЕКАР НА ИНТЕНЗИВНА ЗА ТОА ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРАТЕ ОД КОРОНА
Киро Глигоров и Бранко ја држеа земјата на дистанца од балканот, Грујо не скара со сите, Зоран Заев го обединнува балканот: Од денеска започнува нова ера на соработката во регионот
Киро Глигоров и Бранко ја држеа земјата на дистанца од балканот, Грујо не скара со сите, Зоран Заев го обединнува балканот: Од денеска започнува нова ера на соработката во регионот
ЈОВАНОСКИ: ВО ПРИЛЕП ОСВЕН УЛИЦИ ГРАДИМЕ И НОВИ ПАРКИРАЛИШТА
ЈОВАНОСКИ: ВО ПРИЛЕП ОСВЕН УЛИЦИ ГРАДИМЕ И НОВИ ПАРКИРАЛИШТА
ЕДИ РАМА РАСТУРИ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС: СО ВЕКОВИ СИ КОПАВМЕ ОЧИ ЕДНИ НА ДРУГИ ДОДЕКА ЕВРОПА СЕ БОГАТЕШЕ, ВРЕМЕ И НИЕ ДА СЕ ОПАМЕТИМЕ И ДА ГО ЗБОГАТИМЕ НАРОДОТ НА БАЛКАНОТ, ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЕКОНОМСКИ И ДА ИМАМЕ РАСТ ОД 6-7 ПРОЦЕНТИ ГОДИШНО!
ЕДИ РАМА РАСТУРИ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС: СО ВЕКОВИ СИ КОПАВМЕ ОЧИ ЕДНИ НА ДРУГИ ДОДЕКА ЕВРОПА СЕ БОГАТЕШЕ, ВРЕМЕ И НИЕ ДА СЕ ОПАМЕТИМЕ И ДА ГО ЗБОГАТИМЕ НАРОДОТ НА БАЛКАНОТ, ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЕКОНОМСКИ И ДА ИМАМЕ РАСТ ОД 6-7 ПРОЦЕНТИ ГОДИШНО!
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: БРУТАЛЕН НАПАД НА ДЕМОКРАТИЈАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИТЕ ПРАВИЛА БРУТАЛНО СЕ НАПАЃА ДЕМОКРАТИЈАТА,ПРАВОТО НА ЗДРУЖУВАЊЕ,ПРАВОТО НА ИЗРАЗУВАЊЕ И СЛОБОДА НА ПЕЧАТОТ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: БРУТАЛЕН НАПАД НА ДЕМОКРАТИЈАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИТЕ ПРАВИЛА БРУТАЛНО СЕ НАПАЃА ДЕМОКРАТИЈАТА,ПРАВОТО НА ЗДРУЖУВАЊЕ,ПРАВОТО НА ИЗРАЗУВАЊЕ И СЛОБОДА НА ПЕЧАТОТ
БОМБА НА ВУЧИЌ ВО СКОПЈЕ: ВО ИДНИНА ЗАЕДНО АЛБАНИЈА, СРБИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЛОВИМЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ, ЌЕ ИМ КАЖЕМЕ НА СТРАНЦИТЕ ДЕКА МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА РАБОТНА СИЛА ОД ТРИТЕ ЗЕМЈИ ЗАЕДНО ТОА ЌЕ НЕ НАПРАВИ МНОГУ ПРИВЛЕЧНИ ЗА НОВИ ИНВЕСТИЦИИ
БОМБА НА ВУЧИЌ ВО СКОПЈЕ: ВО ИДНИНА ЗАЕДНО АЛБАНИЈА, СРБИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЛОВИМЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ, ЌЕ ИМ КАЖЕМЕ НА СТРАНЦИТЕ ДЕКА МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА РАБОТНА СИЛА ОД ТРИТЕ ЗЕМЈИ ЗАЕДНО ТОА ЌЕ НЕ НАПРАВИ МНОГУ ПРИВЛЕЧНИ ЗА НОВИ ИНВЕСТИЦИИ
(ВИДЕО) ПРЕД СТОТИЦИ НОВИНАРИ ОД ЦЕЛИОТ БАЛКАН ПОЧНА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ПРЕД СТОТИЦИ НОВИНАРИ ОД ЦЕЛИОТ БАЛКАН ПОЧНА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ
(ВИДЕО) БРАВО, РЕГУЛАТОРНА ОДЛУЧИ: СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ НАМАЛАТ ЗА 4,3 ПРОЦЕНТИ!
(ВИДЕО) БРАВО, РЕГУЛАТОРНА ОДЛУЧИ: СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ НАМАЛАТ ЗА 4,3 ПРОЦЕНТИ!

ЦЕНТАРЦИ СОБИРАА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СВОИТЕ СИРОМАШНИ СОГРАЃАНИ

Пакети со храна и средства за хигиена од градинките во Општина Центар за семејствата од Маџир Маало, Кале и Крњево

Децата од трите општински детски градинки, „Р.Ј. Корчагин“, „Кочо Рацин“ и „13-ти Ноември“, заедно со нивните родители изминатите денови, собираа прехранбени и хигиенски производи, како дел од хуманитарна акција за помош во пресрет на празниците Велигден и Рамазан.

Собраните производи се спакуваа и денес, директорките на трите градинки, заедно со колегите од Општина Центар, им поделија над 130 пакети на семејства со висок социјален ризик од трите центарски населби, Маџир Маало, Кале и Крњево.

Во време на пандемија на КОВИД 19, кога целиот свет се соочува со потешкотии од секаков вид, помошта на нашите сограѓани од социјално ранливите категории е повеќе од добредојдена.
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, ја изрази својата голема благодарност до сите деца, родители и вработени во детските градинки, за нивниот несебичен ангажман околу собирањето, пакувањето и делењето на пакетите.

Хуманоста на децата е чиста и искрена и како таква, таа не признава раса, етничка припадност и религија. Општина Центар и во иднина продолжува со активностите за поддршка на социјално ранливите категории на граѓани и останува прв партнер на сите хумани граѓани, компании и институции.

loading...

AnimeDao animedao dragon ball z: Attack on Titan Episode 25

GoGoAnime gogoanime re zero: Watch Attack on Titan Episode 17