Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните

ЦРНИ ДЕНОВИ ЗА МИЦКОВСКИ И ВМРО ДПМНЕ: БУГАРИЈА ГО КРЕВА ВЕТОТО, ВЛАДАТА И СОНК ДОГОВОРИЈА ПРЕКИН НА ШТРАЈКОТ И ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ, ЈАНША ПОРАЗЕН, ЛЕ ПЕН МАСАКРИРАНА, МЕРИОТ ЗАПЛЕНЕТ, ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НА ЦРНА ЛИСТА

Како тргнало, од час во час, Мицковски добива се полоши вести…

Почна добро, со ставање на Груевски и Мијалков на црна листа и потоа од ОЈО заплена на хотел Мериот и останат имот на Мијалков и Груевски…

Потоа од нигде никаде, Петков најави кревање на ветото, шок!

Потоа Ле Пен изгуби во Франција во ист ден и Јанша го попи во Словенија.

За крај СОНК и владата се договорија за прекин на штрајкот и зголемување на платите за 12 посто.

Фали уште партиската зграда да биде запленете и партијата иселена од белата палата…

Значи ова политиката ти е тотално непредвидлива. Само пред една недела, Мицковски мислеше дека му се смее премиерската фотеља.

Прво лош извештај од Фридом хаус со кој земјата по втор пат се означи како хибриден режим, потоа апсење на Зекири, гаф на Бугарите во Битола, штрајк на кој крајот не му се гледа во образование, раст на цените на храната, Ле Пен почнува да води на анкетите во Франција, ужас невиден, само по една недела тотален пресврт!!!

loading...

go88 go88.mobi ảnh ăn tiền go88 cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88

apk sunwin hướng dẫn rút tiền sunwin bắt cầu sunwin