(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ДО КОГА ВИЕ ВО ВМРО ДПМНЕ ПОЛИТИКАТА ЌЕ ЈА ГЛЕДАТЕ КАКО НАЧИН ДА ОД ГОЛТАРИ ПРЕКУ НОЌ СТАНЕТЕ МИЛИОНЕРИ?!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ДО КОГА ВИЕ ВО ВМРО ДПМНЕ ПОЛИТИКАТА ЌЕ ЈА ГЛЕДАТЕ КАКО НАЧИН ДА ОД ГОЛТАРИ ПРЕКУ НОЌ СТАНЕТЕ МИЛИОНЕРИ?!
ГОРАН МИСОВСКИ КРВАВЕШЕ СО ЗАЕВ НА 27-МИ АПРИЛ ВО СОБРАНИЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ХРАБАР И СПОСОБЕН ПОЛИТИЧАР, ЌЕ БИДЕ ОДЛИЧЕН ЛИДЕР НА НСДП: ТОЈ ДЕНЕСКА ВО БИТОЛА ЈА ПРЕТСТАВИ КАНДИДАТУРАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА И НЕГОВАТА ПРОГРАМА 2022-2026
ГОРАН МИСОВСКИ КРВАВЕШЕ СО ЗАЕВ НА 27-МИ АПРИЛ ВО СОБРАНИЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ХРАБАР И СПОСОБЕН ПОЛИТИЧАР, ЌЕ БИДЕ ОДЛИЧЕН ЛИДЕР НА НСДП: ТОЈ ДЕНЕСКА ВО БИТОЛА ЈА ПРЕТСТАВИ КАНДИДАТУРАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА И НЕГОВАТА ПРОГРАМА 2022-2026
БРАВО: Пет месеци пред годинешниот откуп „Тиквеш“ почна со потпишување на договори со лозарите и има договорен откуп со највисоки цени
БРАВО: Пет месеци пред годинешниот откуп „Тиквеш“ почна со потпишување на договори со лозарите и има договорен откуп со највисоки цени
СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Мицкоски да каже каде завршиле украдените пари од малверзациите со ниви во Делчево
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
СДСМ: Дали Мицкоски ја искористил шемата на неговиот шеф и ментор Груевски за ,,Делчевски ниви”?
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди

ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА: НАД 70 ОТСТО ОД БУГАРИТЕ ГО ПОДДРЖУВААТ ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА

Најтврди ставови против Македонија имаат жителите на главниот град Софија.

71,1 отсто од Бугарите се против нивната влада да попушти во однос на евронтеграциите на Македонија, според анкета на „Галуп“. Огромно мнозинство од бугарските граѓани сметаат дека приоритет е уредувањето на односите меѓу Скопје и Софија, а не е толку важно дали Македонија ќе стане членка на Европската Унија. Само 7,5 отсто од Бугарите сметаат дека е поважно Македонија да стане членка на ЕУ, дури и да не се докрај уредени односите со Бугарија. 21,4 отсто се без конкретен став по прашањето.

Според анкетата, најтврди ставови имаат Бугарите над 45 години и жителите на Софија, додека најголем дел од оние без конкретен став по прашањето се помлади Бугари. Анкетата била спроведена од 25 до 3 декември, а споредено со анкета со истото прашање од ноември минатата година, овојпат е зголемен бројот на Бугарите кои се противат на подигнување на ветото за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Македонија. Лани, тој процент бил 57,9, а тогаш имало и повеќе што се колебаат – 36,3 отсто.

Во средата, бугарската влада потврди дека нема да ја промени позицијата за почнување на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, т.е. нема да го тргне ветото.

Од бугарската влада се повикуваат на декларацијата на бугарскиот парламент од 10 октомври 2019 година и велат дека таа позиција останува и за состанокот на Советот за општи работи на ЕУ на 14 декември во Брисел.

Во декларацијата на бугарскиот парламент, со која се поставуваат услови за евроинтеграцијата на Македонија, се негира постоењето на македонски јазик и се бара бришење на изразот “бугарски фашистички окупатор”.

Од бугарската влада рекоа дека се подготвени да дадат зелено светло за почнување на пристапни преговори на ЕУ со Албанија.

loading...

4anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime online 4Anime DARLING in the FRANXX (Dub)

4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 142

Attack on Titan Final Season

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat