Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто

Црвен крст донираше вода во Нов Истевник, од утре пунктови за донација во сите Рамстор маркети низ Скопје

– Црвен крст на Република Северна Македонија дистрибуираше хуманитарна помош и во Делчево а од утре ќе отвори пунктови за донации низ трите Рамстор маркети во Скопје.

Како што стои во нивната фејсбук објава, направена е обиколка во село Нов Истевник, Делчевско, каде пожарот е веќе локализиран.

– Дистрибуирана е флаширана вода, 21 пакет вода од 1,5 литар, за месното население кое во моментот нема чиста вода за пиење поради дефект на водоводната линија, се вели во објавата.

Водата е дистрибуирана од мобилниот тим на Црвен крст на Општинска организација Делчево.

Во рамките на хуманитарните акции, Црвен крст – Скопје, пак, во соработка со Рамстор, организира и пунктови на кои може да се донира конзервирана храна, тестенини, шеќер, сол, како и хигиенски материјали, шампони, сапуни, детергент за алишта, средства за дезинфекција.

Како што информираат оттаму, пунктовите за собирање ќе бидат на инфо пултовите во самите Ramstore маркети во Capitol, City и Ramstore Mall од 9 до 13 август.

Собраните донации Црвен крст ќе ги достави таму каде што е најпотребно.

loading...

go88 live go88 online go88 nạp tiền

sunwin macao