Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

ЦУК: Ангелов на работна средба за координација на програмите во делот на подготвеност при катастрофи на Црвениот Крст на РСМ

Денеска, 20 април 2022 година, директорот на Центарот на управување со кризи Стојанче Ангелов учествуваше на работна средба за координација на програмите на Црвениот Крст на РСМ во делот на подготвеност при катастрофи, а средбата се одржа во просториите на Центарот за подготвеност и одговор при катастрофи на ЦКРСМ “Момин Поток” во Скопје.
На состанокот се дискутираше за постојните практики и можностите за продлабочување на заедничката соработка согласно стратешките определби на ЦУК и на Црвениот Крст, како и за координација и имплементација на националните програми и политики кои се однесуваат на:
– Презентација на Е-112 – перспективи и соработка.
– Прашања поврзани со улогата на Црвениот Крст на локално и централно ниво во изработка на проценките на ризици на ЦУК.
– Прашања поврзани со улогата на ЦКРСМ во спроведување на Националната платформа за справување со ризици од катастрофи.
– Улогата на Црвениот Крст во единствениот систем за одговор при катастрофи во државата.

loading...

không đăng nhập được go88

sunwin ôn thi sunwin nghia la gi Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN