PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

ЦУК: АНГЕЛОВ ВО БИТОЛА – ПОТПИШУВАЊЕ ЕВРОПСКИ ПРОЕКТ ЗА РАНО ОТКРИВАЊЕ ПОЖАРИ, ПРЕВЕНЦИЈА И УПРВУВАЊЕ СО КАТАСТРОФИ ЗА ПРЕКУГРАНИЧНА СОРАБОТКА СО ГРЦИЈА

Денеска во Битола, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го потпиша договорот од страна на ЦУК за европскиот проект „Рано откривање пожари и опсег за превенција и управување со катастрофи“ на „Интеррег ИПА програмата за прекугранична соработка Република Грција – Република Северна Македонија“, во присуство на многу учесници во проектот од државните институции и невладините организации, а и тим од ЦУК од Секторот за меѓународна соработка со раководителот д-р Урим Вејсели.

Покрај специфичните цели, главен резултат на овој проект е развивање на систем за откривање шумски пожари со користење на напредни дигитални технологии и пристап до далечински сензорски мониторинг со превентивен аларм за навремено регирање кога ќе има шумски пожар во реонот на мониторинг. Предвидено е овој систем за превенција од пожари и навремено реагирање да ја подигне ситуационата свест на институциите и населението за навремена реакција.

loading...

danh bai doi thuong go88

https://sunwin.gg/