Претседателот Пендаровски се сретна со бугарскиот премиер Кирил Петков: Oтпочнувањето на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија ќе претставува придобивка за просперитетот и стабилноста на целиот регион
Претседателот Пендаровски се сретна со бугарскиот премиер Кирил Петков: Oтпочнувањето на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија ќе претставува придобивка за просперитетот и стабилноста на целиот регион
Маричиќ - Вегенин: Соработка на сите нивоа и чекор по чекор решавање на отворените прашања
Маричиќ - Вегенин: Соработка на сите нивоа и чекор по чекор решавање на отворените прашања
(ВИДЕО) ИСТО КАКО СО БОЈКО ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ПАТРИОТОТ МИЦКОВСКИ НА СРЕДБАТА СО ПЕТКОВ, МАЦА ПОЈЕЛА ЈЕЗИК
(ВИДЕО) ИСТО КАКО СО БОЈКО ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ПАТРИОТОТ МИЦКОВСКИ НА СРЕДБАТА СО ПЕТКОВ, МАЦА ПОЈЕЛА ЈЕЗИК
(ВИДЕО) Премиерите Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците „Св. Кирил и Методиј“ и на „Св. Климент и Св. Наум Охридски“
(ВИДЕО) Премиерите Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците „Св. Кирил и Методиј“ и на „Св. Климент и Св. Наум Охридски“
Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни
Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни
(ВИДЕО) Премиерот Петков ја предаде апликацијата ,,dDnevnik” на македонската Влада и премиерот Ковачевски, корисна за превенција и лекување дијабет
(ВИДЕО) Премиерот Петков ја предаде апликацијата ,,dDnevnik” на македонската Влада и премиерот Ковачевски, корисна за превенција и лекување дијабет
Отворен прес-центарот на бугарската новинска агенција БТА во Скопје во присуство на Ковачевски и Петков
Отворен прес-центарот на бугарската новинска агенција БТА во Скопје во присуство на Ковачевски и Петков
ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА
ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

ЦУК: Запалени три куќи во скопско Побожје, активни пожари во кумановскиот и прилепскиот регион

Пожарот во пехчевско – беровскиот регион е ставен под контрола. На терен се уште се припадници на армијата, територијалните противпожарни единици, ДЗС и месното население. Иако пожарот е локализиран, екипите ќе останат присутни на лице место и во текот на ноќта, во случај на негово повторно разгорување.

Како што информираа од ЦУК, кракот на истиот пожар во делчевскиот регион, е ставен целосно под контрола. Но, и на ова место се уште има екипи на терен, кои ќе останат и ќе ја следат состојбата до утрешниот ден.

„Пожарот во Сарај, во селата Раовиќ, Буковиќ, Лескарци е се уште активен и во текот на денешниот ден во повеќе наврати дејствуваше авионот на романското воено воздухоплоство. Во 14:45 минути, истиот пожар е проширен кон сртот на ловиштето Јасен. На терен се припадници на армијата, ДЗС, противпожарните бригади, месното насление од село Сарај, кои и во моментот се на терен и се борат со пламените јазици. Активен пожар се уште има и во Чучер Сандево, во селото Побожје, каде се запалени три куќи. На лице место е бригадата од град Скопје, очекуваме информации од што се запалени куќите“

изјави Марија Милкова од ЦУК.

Активен е пожарот и во Петровец, кај местото Крушје, но, со намален интензитен. На терен се уште има претставници од армијата, противпоарната бригада, од град Скопје, ШС „Караџица“ и месно население.

Активен е и пожарот во селото Топлица, кој се шири кон Крстец. На терен се претставници од ШС „Црн бор“ од Прилеп противпожарна бригада од Прилеп и ДЗС.

Друг активен пожар има и во Агино село, кој изубувна во 12 часот. На терен се бригадите на Куманово и на град Скопје, како и месното население.

Во попладневните часови, пожар избувна и во Слатина, Македонски брод, каде гори нискостеблеста шума и сува трева. Од ЦУК информираа дека е во прекин патниот правец Македонски брод – Самоков.

Пожар со помал интензитет има и во прилепскиот регион, кај селото Средорек, но тој се држи под контрола.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

DARLING in the FRANXX

ANIMEFLIX Dragon Ball Super Episode 128

ANIMEFLIX One-Punch Man Episode 11

The Rising of the Shield Hero (Dub)

ANIMEFLIX Tokyo Revengers (Dub) Episode 17