Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ДА И НАОЃАШ МААНИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА Е КАКО ДА МУ НАОЃАШ МААНИ НА АНТИ ФАШИСТИЧКОТО ДВИЖЕЊЕ ЗА ВРЕМЕ НА ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА!

Да постојат сведоштва дека некој партизан украл некоја кокошка во некое село, земал златен саат од некој убиен германски војник, па секако дека имало за жал и силувања и убивања и мачења…

Но тоа се исклучоци, поединечни инциденти. Ок тука се и стрелањата во Блајбург, бомбардирањето на Дрезден, нуклеарките фрлени врз Хирошима и Нагасаки…

Потоа ги имаш земјите заробени под чизмата на лудакот Сталин, поделбата на Берлин, берлинскиот ѕид итн итн…

Значи ниту анти фашистичкото движење во втората светска војна не е без ситни, средни и големи пропусти и грешки. Но сепак, ако го споредиме со нацизмот, анти фашистичото движење е сепак светла точка во светската историја.

Така и за нашата Шарена Револуција. Дали некој потоа ја изневерил? Секако. Дали е реализирано се како што сакавме? Секако дека не, но тоа е сепак незначително спрема големината на стореното – сруживме мафијашки режим бре луѓе!!!

Земјата сега е демократска слободна во рацете на луѓе кои грешат но кои неспорно се трудат да работат како што треба и тоа се гледа и од месечината.

А тоа е огромен квантен скок кон подобро од она што го имавме пред шарената револуција. Копилињата што се обидуваат да ја извалкаат и омаловажат шарената револуција се платени од оние кои завршија во затвор затоа што дојде правдата.

Немојте да наседнувате на тие финти па да помислувате да се оградувате и каете за шарената револуција. Немој да бидете жртви на таа подмолна расипана пропаганда, горе главата, бидете горди, бевте на правата страна на историјата, направивте големо дело, вашите деца и вашите родители може да бидат горди на вас.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch G-9 animefreak Episode Full vinland saga animefreak

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/eMOQ) Episode 12

Mazinkaiser SKL Episode 3

Website https://animedao.nl: Watch Date A Live (Dub) animedao Episode 12 animedao kissanime tv

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimebe/

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe