Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ДА НЕ ВИДАМ НЕВАКЦИНИРАН ВОЈНИК Американскиот секретар за одбрана нареди задолжителна имунизација

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин изјави дека веднаш мора да започне вакцинација против коронавирус на сите припадници на армијата.

Според податоците на Пентагон, повеќе од 800.000 војници треба да се вакцинираат.

Остин наредил вакцинацијата да се спроведе брзо и да заврши за неколку недели, а не месеци.

– За да ја одбраниме земјата, потребни ни се здрави и подготвени сили. По консултации со медицински експерти и со поддршка на американскиот претседател Џо Бајден, заклучив дека задолжителната вакцинација е неопходна за заштита на вооружените сили и одбрана на американскиот народ – рече Остин.

Според Пентагон, вооружените сили на САД имаат повеќе од 1,3 милиони активни припадници и речиси 800.000 во Националната гарда и резерва. Меѓу нив, повеќе од милион ги примиле двете дози на вакцината, а речиси 245.000 добија една доза. Петангон соопшти дека има доволно вакцини.

loading...

Watch Those Who Hunt Elves Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Vandread (Dub) animekisa Episode 13 anime stream

Website https://gogoanime.be: Watch Tenchi Muyou! gogoanime Episode 26 watch anime online

Gun Girls (https://animepahe.cc/m/O9v4) Episode 12

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimelol

Os mbed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/