(ВИДЕО) МИЛЕНКО: ОДИМЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ДА ГО ПОНИШТИМЕ РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ОВОЈ ПАТ РУСИЈА ЌЕ НИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СОТРЕМЕ АЛБАНЦИТЕ?!
(ВИДЕО) МИЛЕНКО: ОДИМЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ДА ГО ПОНИШТИМЕ РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ОВОЈ ПАТ РУСИЈА ЌЕ НИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СОТРЕМЕ АЛБАНЦИТЕ?!
(Видео) Ковачевски: Време е за мудри одлуки – предлогот ги инкорпорира нашите забелешки и има чист став за јазикот
(Видео) Ковачевски: Време е за мудри одлуки – предлогот ги инкорпорира нашите забелешки и има чист став за јазикот
Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!

Данела Арсовска ги лаже граѓаните, кога може да лаже за бугарско државјанство, лаже и за други нешта, за чии интереси одработува?

Данела Арсовска ги лаже граѓаните. Нејзиниот обид да креира лажна слика околу себе пропадна.

Не е важно како Данела, кандидатката на Груевски се чувствува, Северна Македонија е татковина за сите.

Ваквиот неискрениот и нечесен пристап на Данела Арсовска кон граѓаните е проблем.

Ако Данела лаже и го крие нејзиното бугарско државјанство, не може ниту да се замисли што се друго крие и лаже.

Вчера граѓаните сведочеа на нови докази поврзани со овој скандал, со овој сплет на лаги на Арсовска.

Не само Арсовска, туку целото нејзино семејство поседува бугарско државјанство.

И нејзиниот сопруг, Ангел Арсовски има Удостоверение издадено во 2010 година, но и бугарска лична карта како и Данела.

Валидноста на објавените документи лесно се потврдува преку официјалната интернет страница на Министерство за внатрешни работи на Република Бугарија.

Данела Арсовска со лаги ја започна кандидатурата, со лаги тераше кампања, со лаги ја завршува.

Се обиде да ги излаже скопјани со наводна независност, кога сите имаа можност да видат дека целото режимско ВМРО-ДПМНЕ стои зад неа.

Лагите кои ги пласираше пред граѓаните кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ отвораат многу сериозни прашања.

Очигледно е дека Арсовска е зависна од други држави, за мотиви и намери кои таа лично треба да им ги соопшти на граѓаните.

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ е иста како и нејзината партија.

Затоа, во недела на 31 октомври да се обединиме и да гласаме за напредокот, за број 12, за Петре Шилегов.

loading...

https://go88.gg/

sunwin asia sunwin mod game sunwin