Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

ДАНЕЛА Е ЕПСКИ НЕСПОСОБНА ЕДНА ЕЛКА ДА УКРАСИ – ЌЕ СЕ ВОЗИМЕ БЕСПЛАТНО КОЛКУ ШТО ИМА ЛАМПИОНИ НА ПЛОШТАД: СКОПЈЕ СЀ УШТЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ НА 31 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМА ДОЧЕК И ОГНОМЕТ НА ПЛОШТАД

Плоштадот зјае празен, во средина стојат само дрвени куќарки поставени пред десетина дена за фестивалот на италијанска храна.(Фото: К. Попов)

Плоштадот Македонија во Скопје сè уште е без новогодишна елка, а не е поставена ниту една светилка и лампион кои ги симболизираат и најавуваат новогодишните и божиќните празници. Иако градоначалничката Данела Арсовска преку видео обраќање најави дека центарот на градот ќе почне да се украсува од 10 декември, Плоштадот зјае празен. Во средина стојат само дрвени куќарки кои беа поставени пред десетина дена кога се одржуваше фестивалот на италијанска храна.

Од кабинетот на градоначалничката Арсовска не кажаа конкретно зошто се доцни со поставување на елката и новогодишните украси, туку само одговорија дека китењето треба да се изврши од 10 до 15 декември.

„На Плоштадот Македонија ќе има скромен дочек на Новата година со домашни изведувачи и огномет. Прославата ќе биде организирана и регулирана со почитување на сите протоколи за ковид-19“, додаваат од кабинетот на Арсовска.

Од таму не ни одговорија на прашањето кој ќе го организира „Винтерленд“, каква програма ќе има и кога ќе почне, ниту кои домашни пејачи ќе настапат за дочекот на Нова година.

За „Винтерленд“ од буџетот на Градот се одвоени околу 32.000 евра. Украсување на Скопје, како што кажа Арсовска, ќе биде бесплатно бидејќи на нејзиниот повик се јавиле општествено одговорни компании, а фирмата „Линк медиа плус“ се согласила спогодбено да го раскине договорот од 240.000 евра.

loading...

animeflix website. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 12

animeflix ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations

watch anime dub The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

ANIMEFLIX Redo of Healer Episode 6

My Hero Academia Season 3

tải go88