ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА

ЖЕНАВА СЕ ИЗБРУКА, СИТЕ И СЕ СМЕЈАТ: Данела Арсовска тврди дека никој во Европа немал достигнувања како неа?!

На денешната во еден сегмент напната прес-конференција на независната кандидатка за градоначалник на Скопје (поддржана од ВМРО-ДПМНЕ), Данела Аросвска изјави дека имала достигнувања кои ниту еден човек во Македонија не успеал да ги направи и „имам достигнувања кои ниедна индивидуа во Европа не успеала да ги направи“.

Одговарајќи на провокативните прашања на Саше Ивановски – Политико, околу тоа како таа станала претседател на Сојузот на стопанските комори (тој ја нарече оваа организација „вмровска комора“), како станала почесен конзул на Унгарија (чија влада и нејзиниот премиер одржуваат блиски односи со ВМРО-ДПМНЕ) и со каков бизнис се занимава, Арсовска одговори дека не се занимава со бизнис, туку дека е интелектуалец.

„Јас не се занимавам со никаков бизнис. Јас сум човек интелектуалец со интегритет, јас сум правник и економист, и во последниве 15 години сум вклучена и креирам политики и на национално и на меѓународно ниво.

Имам достигнувања кои ниту еден човек во Македонија не успеал да ги направи; имам достигнувања коишто ниедна индивидуа во Европа не успеала да ги направи“, рече Арсовска, по што пресот заврши поради кошкања на нејзиното обезбедување и Саше Ивановски.

Претходно, Данела Арсовска изјави дека нѐ ѝ се допаѓа „Скопје 2014“ и дека таа е за модерни зданија и модерен изглед на Скопје.

loading...

go88 nổ hũ

đại lý sunwin