НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
(ВИДЕО) БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА ПАТ: ПАТОТ ЗА ГАЛИЧНИК СЕ ЧИСТИ ИАКО ИМА 2 МЕТРА СНЕГ НА ПАТОТ!
(ВИДЕО) БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА ПАТ: ПАТОТ ЗА ГАЛИЧНИК СЕ ЧИСТИ ИАКО ИМА 2 МЕТРА СНЕГ НА ПАТОТ!
БРАВО, УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАТА - Амбасадата на САД го поздрави усвојувањето на Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси
БРАВО, УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАТА - Амбасадата на САД го поздрави усвојувањето на Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси

ДЕЧИЊА ОД СИРОМАШНИ ФАМИЛИИ ВО ПОСЕТА НА СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МРВ, ДОБИЈА И ПАКЕТЧИЊА

Oliver Spasovski

На мое огромно задоволство имав предновогодишно дружење со децата од Јавната установа за згрижување деца во социјален ризик, заедно со министерката Јагода Шахпаска, како и со претставници на Одделот за специјални полициски операции.

Децата имаа прилика накусо да се запознаат со работатата на единиците за специјални задачи, за брзо распоредување и за обука и поддршка, да поразговараат со полициските службеници како тече еден нивни работен ден и да ручаат заедно со нив во мензата во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“.

Притоа, како востановена традиција, од страна на Одделот за специјални полициски операции, децата добија и новогодишни подароци, кои се состојат од прехранбени артикли и спортска облека, патики и топки, купени со средства собрани од припадниците од трите единици – за специјални задачи, за брзо распоредување и за обука и поддршка.
За мене е многу важно што полицијата покажува една хумана акција, хумана димензија – градиме сериозна доверба со нашите граѓани.

Мојата порака до најмладите е дека ние сме тука да бидеме потпора за секој еден од вас! Кога било што ви притреба во животот, МВР ќе биде тука за да подаде рака, да ви даде поддршка, помош, затоа што без поддршка и помош никој од нас не може да оди напред, да ги оствари своите цели и интереси.

loading...

KissAnime cautious hero kissanime: High-Rise Invasion Episode 12

AnimeTV stream anime tv: Your Lie in April (https://animetv.cc/m/E5z) Episode 22