ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”

ДЕЧИЊА ОД СИРОМАШНИ ФАМИЛИИ ВО ПОСЕТА НА СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МРВ, ДОБИЈА И ПАКЕТЧИЊА

Oliver Spasovski

На мое огромно задоволство имав предновогодишно дружење со децата од Јавната установа за згрижување деца во социјален ризик, заедно со министерката Јагода Шахпаска, како и со претставници на Одделот за специјални полициски операции.

Децата имаа прилика накусо да се запознаат со работатата на единиците за специјални задачи, за брзо распоредување и за обука и поддршка, да поразговараат со полициските службеници како тече еден нивни работен ден и да ручаат заедно со нив во мензата во Полицискиот центар „Ѓорче Петров“.

Притоа, како востановена традиција, од страна на Одделот за специјални полициски операции, децата добија и новогодишни подароци, кои се состојат од прехранбени артикли и спортска облека, патики и топки, купени со средства собрани од припадниците од трите единици – за специјални задачи, за брзо распоредување и за обука и поддршка.
За мене е многу важно што полицијата покажува една хумана акција, хумана димензија – градиме сериозна доверба со нашите граѓани.

Мојата порака до најмладите е дека ние сме тука да бидеме потпора за секој еден од вас! Кога било што ви притреба во животот, МВР ќе биде тука за да подаде рака, да ви даде поддршка, помош, затоа што без поддршка и помош никој од нас не може да оди напред, да ги оствари своите цели и интереси.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Kabaneri of the Iron Fortress animefreak Episode 12 one piece animefreak

Eromanga-sensei OVA Episode 2

AnimeDao: The Island of Siliang anime episode 13 online free at https://animedao.nl gleipnir animedao

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/wO70) Episode 4

Blurb: https://www.blurb.com/user/gogoanimelol

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1431946.page