Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ДЕЦАТА НА ЗАЕВИ СЕ МИРНИ И ВОСПИТАНИ ДЕЦА, НЕ СЕ ТОА БАГАБОНТИ И УЛИЧАРИ КАКО ШТО ВМРО ДПМНЕ ПОСАКУВА: Панче Заев негира негова вмешаност за наводен инцидент во скопски локал

Синот на Вице Заев, Панче Заев, ги отфрли како неточни, информациите објавени на порталот Инфомакс за негова наводна вмешаност во некој инцидент, изминатиот викенд.

Ова е неговиот демант, во целост:

Изненаден сум и разочаран како млад човек кога ги читам тенденциозните наслови во порталот Инфомакс.

Сепак како семејство секогаш сме биле, сме и ке бидеме на страна на вистината и за истата ке се бориме и ке даваме несебична жртва.

За таа цел повикувам надлежните институции да постапат веднаш и да се уверат дека таков инцидент не постои. Затоа барам да се расчисти оваа магла и да се спречи оваа хајка и ширење на лажни вести поврзани со мене и моето семејство, а за наводен инцидент во скопски локал. Барам снимките од наводниот инцидент доколку ги има и јавно да се објават.

Ги повикувам порталите кои ја објавија оваа лажна вест, по завршување на истрагата веднаш да се извинат јавно и истите објави да ги тргнат од медискиот простор.

Како млад човек застанувам силно зад слободата на говор и правото на слободен збор, но во исто време и жестоко би се спротивставил на секоја лажна вест која има за цел да наштети мене или на било кого.

Со почит,

Панче Заев

loading...

auto go88 go88 apk go88 không vào được

sunwin intelligent