Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ЗАСЛУЖУВААТ ДОСТОИНСТВЕН ЖИВОТ Кондовски ќе лобира кај бизнис секторот

Децата со посебни потреби заслужуваат достоинствени услови за живот и образование. Сите општествено одговорни чинители се должни да помогнат во обезбедување на подобри услови за нив и нивните родители. Време е стандардите да се подигнат, вели Христо Кондовски, бизнисмен и кандидат за градоначалник на Битола од СДСМ.

– За ова денеска разговарав со претставници на Здружението на психолози за стручна и морална поддршка на деца и возрасни „Рилука Битола“, кое покрај психолози вклучува и родители на деца со ПОП и други одредени потешкотии во развојот. Со пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска се согласивме дека и локалната и централната власт мора да го помогнат процесот на инклузија на овие лица, покрај другото и со обезбедување на простор за непречено одвивање на нивните едукативни активности. Силно ќе лобирам и кај бизнис секторот за поддршка за опремувањето на ресурсни центри за децата со посебни потреби – вели Кондовски.

loading...

go88 math gtank ufo go88 go88 hỗ trợ ngân hàng nào

https://sunwin.gg/