ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ПРИТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ПРИТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри

ШТИП ДОБИВА ЕЗЕРО – ДЕЦЕНИСКАТА ЖЕЛБА НА ШТИПЈАНИ СЕ ОСТВАРИ: Денес Министерството за транспорт и врски ја распиша постапката за изградба на браната на река Отиња

Оваа Влада и овој тим од локалната самоуправа покажа храброст и истрајност за отпочнување со изградбата на најкомплексниот објект за Штип.
Затекнавме само идеја, недовршен проект и заеднички за кратко време успеавме да започнеме она за што преку четириесет па и повеќе години го бараат штипјани.
И сето тоа за нецел мандат. Значи можело. Можело да се работи во интерес на граѓаните и на регионот.
Рековме не за споменци, не за барок и лавови, ветивме дека ќе градиме инфраструктура за граѓаните.
Проценетата инвестициона вредност за изградба изнесува 460 милиони денари или 7,5 милиони евра. Средствата за изградба се обезбедени од Буџетот на Министерството за транспорт и врски.
Рокот за изградба е планиран да изнесува 30 календарски месеци.
Со проектот е предвидена да се изгради брана со висина од 34 метри.
Преградното место за браната Отиња е во непосредна близина на градот. Таа пред се ќе биде наменета технолошка вода за потребите во градот, заштита од поплави, во втора фаза и производство на електрична енергија.
Тоа ќе биде место и за рекреација на штипјани, но и други граѓани од државата. Ќе биде можност за иден развој на градот во наредните години и децении. Всушност градот ќе добие нова реалност.
Со изградбата на оваа брана ја исполнуваме децениската желба на штипјани од 70тите и 80 тите 90 тите, па и од почетокот на овој век, во овие изминати 15-20 години.
Затоа благодарам на сите кои беа вклуени во постапките и во изработката на документацијата. Благодарам за поддшката на Преседателот на Владата Зоран Заев, поранешниот министер за транспорт и врски Сугаревски, и поранешниот министер за земјоделство Љупчо Николовски, на професорите од Градежен факултет и експертите од ГИМ и ИЗИИС, на нашите вработени во Општината и министерството за транспорт и врски, Јп Стипион и сите останати.
Почитувани граѓани, посакувам да имаме успешна постапка за избор на силен изведувач кој брзо ќе го изгради овој објект.
Нека е со среќа, за денешните и за идните генерации.

loading...

free anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Tokyo Ghoul

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20

GoGoAnime SK8 the Infinity (Dub)

anime website Dragon Ball Super

GoGoAnime My Hero Academia Season 4