Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

ДЕДО СТЕФАН И СПАСОВСКИ СЕ КЦКАА СО ЈАЈЦА, ОТКАКО ПОГЛАВАРОТ ВО ВЕЛИГДЕНСКАТА ЧЕСТИТКА ЈА ОБВИНИ ВЛАДАТА ДЕКА САКА ДА ГО СОТРЕ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СО ЛАЖЕН ПОПИС

Во својата велигденска честитка, поглаварот на МПЦ ги нападна тие сили што сакале да го истребат македонскиот народ од земјата со сомнителни статистички операции?!?! Цититат од неговата честитка:

Кон нашиот православен народ, пак, еве, и во мир се води војна и продолжуваат непријателствата и негирањата! Затоа, да го молиме воскреснатиот Господ, да ни ги дарува потребните мудрост и единство, и нам, во татковината, и насекаде до каде што нè има по светов, за да можеме да се одбраниме од сите што ја порекнуваат македонската посебност и сето она што нам ни припаѓа, или се обидуваат со сомнителни статистики да го намалат, па дури и сосема да го избришат многувековното присуство на Македонците по македонската земја, и во минатото и во сегашноста“, стои во велигденската порака.

Што зборува поглаварот?!?! Македонците сами се изразуваа на пописот што се по вера, не смееше да им се влијае да прецизираат, па некои пишуваа дека се христијани а некои православни, што се однесува до етничката застапеност, за жал многумина бојкотираа и не сакаа да се попишат, тоа е одговорност на народот зошто е ова некаков заговор на некакви темни сили?!?! На крајот на краиштата, токму шефот на ДЗС се пожали дека МПЦ не сакала да агитира во светот за нашите иселеници да се попишат, се плашеле поповите од Корона?!?!

loading...

go88 đánh bài đổi thưởng danh bai doi thuong go88 choi go88 online

sunwin khuyen mai không vào được sunwin đánh sunwin