На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

ДЕФИНИТИВНО СМЕ ОПКРУЖЕНИ СО МРСНИ ХИЕНИ – БРАЌАТА БУГАРИ СО ЕДЕН ПОТЕГ ФРЛИЈА ВО СЕПТИЧКА ЈАМА 30 ГОДИНИ ПОМАГАЊЕ И ПРИЈАТЕЛСТВО, СРБИТЕ НИ ЈА УКРАДОА ЈНА И НЕ ОСТАВИЈА СО ПРАЗНИ КАСАРНИ, АЛБАНЦИТЕ НЕ НАПАДНАА 2001-ВА, ГРЦИТЕ НИ ПРАВЕА ЕМБАРГА И НИ ЛУПНАА ВЕТО ЗА НАТО 2008-МА А СЕГА И БУГАРИЈА НИ КРЕНА РАМПА ЗА ЕУ!

Бугарија ја поддржува рамката за преговори за пристапување на Албанија во Европската Унија, но не и на С. Македонија, изјавила бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева на брифинг со бугарските новинари, пренесува БГНЕС.

Таа вели дека Бугарија инсистирала на три услови во рамката за преговори со Македонија, но тие не биле вклучени во неа.

-Ние инсистиравме на три основни услови да бидат поставени во преговарачката рамка. Првиот е придржување до формулата за јазикот од 1999 година, временска рамка за имплементација на Договорот од 2017 и многу јасна определба дека нема да се поддржуваат претензиите за македонско малцинство во Бугарија. Овие услови се уште не се вклучени, рече Захариева.

Според неа, треба да се вложат повеќе напори во преговорите отколку во кампањата за оцрнување против Бугарија. Таа вели дека ваква кампања можела да се види најмалку три пати, „пред потпишувањето на Договорот, по одобрувањето на позицијата на парламентот и сега уште еднаш“.

-Поентата на подготовка за членство е да се направи сојузот посилен. Ако на масата на ЕУ има нерешени прашања, како што има меѓу некои земји-членки, тоа нема да ја направи ЕУ посилна, рече Захариева.

Земјите-членки попладнево треба да дебатираат за Северна Македонија и за Албанија, но не се очекува да биде донесена одлука на денешниот состанок за усвојување на преговарачката рамка.

loading...

AnimeFreak anime freak new site: High School DxD (https://animefreak.ws/m/vkZ) Episode 12

GoGoAnime seven deadly sins gogoanime: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 8