СЕ РУШАТ СТАРИ ОБЈЕКТИ НА ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ НА НОВА УЛИЦА СПОРЕД НОВИОТ ДУП
СЕ РУШАТ СТАРИ ОБЈЕКТИ НА ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ НА НОВА УЛИЦА СПОРЕД НОВИОТ ДУП
КОВАЧЕВСКИ: МОРА ДА ГО ПОЧИТУВАМЕ УСТАВОТ НА БУГАРИЈА КОЈ НЕ ДОЗВОЛУВА МАЛЦИНСТВА, НО ДОЗВОЛУВА СЕКОЈ ЛИЧНО ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ КАКО МАКЕДОНЕЦ АКО САКА
КОВАЧЕВСКИ: МОРА ДА ГО ПОЧИТУВАМЕ УСТАВОТ НА БУГАРИЈА КОЈ НЕ ДОЗВОЛУВА МАЛЦИНСТВА, НО ДОЗВОЛУВА СЕКОЈ ЛИЧНО ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ КАКО МАКЕДОНЕЦ АКО САКА
КОВАЧЕВСКИ: ЈАС СУМ НА СТРАНАТА НА РАБОТНИЦИТЕ, НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН МОРА ДА ИМА
КОВАЧЕВСКИ: ЈАС СУМ НА СТРАНАТА НА РАБОТНИЦИТЕ, НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН МОРА ДА ИМА
КОВАЧЕВСКИ: МНОГУ МЕ НЕРВИРААТ СООПШТЕНИЈАТА НА ВМРО ДПМНЕ, ТИЕ ЛУЃЕ НИШТО НЕ РАЗБИРААТ И ИЧ НЕ САКААТ ДА ПОМОГНАТ, САМО ГЛЕДААТ СЕИР И ЛУПААТ ГЛУПОСТИ
КОВАЧЕВСКИ: МНОГУ МЕ НЕРВИРААТ СООПШТЕНИЈАТА НА ВМРО ДПМНЕ, ТИЕ ЛУЃЕ НИШТО НЕ РАЗБИРААТ И ИЧ НЕ САКААТ ДА ПОМОГНАТ, САМО ГЛЕДААТ СЕИР И ЛУПААТ ГЛУПОСТИ
БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: ЌЕ ГИ ПОКАЧИМЕ ПЕНЗИИТЕ ОВИЕ ДЕНОВИ, БЕЗ ДА НАПРАВИМЕ ДУПКА ВО ПЕНЗИСКИОТ ФОНД
БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: ЌЕ ГИ ПОКАЧИМЕ ПЕНЗИИТЕ ОВИЕ ДЕНОВИ, БЕЗ ДА НАПРАВИМЕ ДУПКА ВО ПЕНЗИСКИОТ ФОНД
ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112

Демант: Алфа шири дезинформации, МВР не гради камп за мигранти

Демант: Алфа шири дезинформации, МВР не гради камп за мигранти

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите објавени од телевизија Алфа дека нашата држава односно МВР ќе гради камп за мигранти во скопската населба Бардовци и бараме демантот да биде објавен, а лажната вест повлечена.

Медиумите, вклучително и вашиот медиум, до сега многу пати беа известени со прецизни информации околу градбата, а вашиот медиум ја пласира истата лага за да го вознемири населението.

Потенцираме дека Република Северна Македонија ниту има ниту гради, камп за мигранти.

Функционираат транзитните центри во Гевгелија и Табановце, но тие се транзитни центри, а никако центри во кои би останале подолго мигранти и тоа јасно се гледа од досегашното функционирање.

Прифатни центри за странци има во секоја држава и апсолутно немаат врска со мигрантите, како што сака да прикаже вашиот медиум.

Ваков центар со години имаме и ние како држава и е лоциран во Гази Баба, Скопје, но условите во него се многу лоши и токму поради тоа се гради нов објект. Значи не се гради нов центар туку нов објект за веќе постоечкиот центар.

Бараме од вашиот медиум целосно повлекување на дезинформација и извинување на граѓаните. Доколу веста не е повлечена, МВР ќе ги преземе сите расположиви правни мерки.

Стои во демантот од МВР

loading...