(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година

ДЕМАНТ ДО ТВ АЛФА КОЈА ВЧЕРА ПОСВЕТИ ПОЛА ЕМИСИЈА НА САШЕ ПОЛИТИКО И ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ: Порталот Мактел не заработува 150 000 евра годишно од банери, сумите се далеку далеку помали

Синоќа на ТВ Алфа во емисијата Заспиј Ако Можеш, водителот Горан Момировски со некој гостин со презиме Грозданов, посветија безмалку пола емисија за Саше Политико и изнесоа грст клевети на сметка на порталот Мактел.мк и уредникот Саше Ивановски Политико.

Имено се спомна некаква сума од 150 000е годишно која наводно порталот ја заработувал од банери, што е смешна сума, затоа што порталот има многу ниски цени за банери и сумите се далеку далеку помали и тоа може лесно да се провери во завршните сметки на фирмата Популарни Книги ДОО кое е јавен документ и може секој да провери колку обрт прави фирмата.

Сите банери се фактурирани и се платени или со пари или со компензација и а се е платено данок кон УЈП.

Потоа беше кажано дека некој од центарот за комуникации на СДСМ пишува текстови за Мактел.мк, што е исто така ноторна лага но е комплимент за Мактел, значи текстовите се толку добри што некој мисли дека зад нив стоела најголамата партија во земјата, фала ви за овој комплимент.

Потоа беше кажано дека Мактел рекетирал фирми со тоа што сме објавувале банери без дозвола на фирми па сме наплаќале од фирми за да бидат банерите тргнати, исто и ова е ноторна лага, беше спомнато во една јавна дебата но се однесуваше на сосема друг портал кој во името содржи збор ДОКАЗ но ова не се однесува на Мактел.мк

На крај, тоа што Алфа ни посвети пола емисија на Мактел.мк и Саше Политико е најголем комплимент дека добро работиме и дека сме силни моќни и влијателни. Најголема казна за еден медиум е кога ќе биде небитен и игнориран. Фала ви за ова КУРТОН АЛФА!

loading...

ANIMEFLIX animeflix app ios: Death Note (Dub) Episode 37

4Anime 4anime sign up: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://4anime.biz/m/xaR2) Episode Preview