МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик
ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик
ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ!
ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ!
КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто
КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто

ДЕМАНТ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ЈОВАНОСКИ ДО АЛФА ТЕЛЕВИЗИЈА: ТЕНДЕНЦИОЗНИ И НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ!


Илија Јованоски

Информациите кои беа изнесени на телевизија Алфа, а со кои се тврди дека до крајот на годината требало да биде изградена новата детска градинка во населбата „Точила“ и дека не е исполнето моето предизборно ветување, во најмала рака можат да се наречат тенденциозни.

Прилепскиот дописник на Алфа телевизија, требало да знае дека на седницата на Советот на општина Прилеп одржана во ноември 2019 година, беше донесена двегодишна развојна програма за капиталните инвестиции кои треба да се реализираат до крајот на 2021 година. Во неа, покрај другите проекти, предвидена е изградба на нова детска градинка.
Она што јавноста треба да го знае, е дека во сите мои изјави како градоначалник на општина Прилеп и во изјавите на претставници на општинскиот Совет, јасно и децидно е кажано дека изградбата на новата детска градинка е двегодишен проект, кој ќе започне во 2020 година, а ќе заврши во 2021.

Во изминатиот период, покажавме дека и покрај коронакризата, Општина Прилеп продолжува со инвестициите во инфраструктурата. Кризата со Ковид-19, како и секаде во светот, може да ги забави, но не и да ги одложи планираните проекти.

Оттука, во оваа прилика уште еднаш нагласуваме дека согласно планираната динамика на изградба, новата детска градинка во населбата „Точила“ ќе биде готова до крајот на 2021 година.
Новинарската професија налага изнесување на точни и навремени информации за состојбите во заедницата, а во интерес на правилно информирање на граѓаните. Општина Прилеп и јас како градоначалник, ги осудуваме и најенергично ги отфрламе изнесените невистини на телевизија Алфа и апелираме за проефесионално извршување на новинарската професија, со цел јавноста да не биде доведена во заблуда.

loading...

Dr. Stone: Stone Wars (https://animeplanet.cc/m/AeYg) Episode 1 at AnimePlanet anime planet no game no life

The Daily Life of the Immortal King Episode 15 at ANIMEFLIX black butler animeflix