Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

Демант од Митко Јанчев: Тоа што „Кожувчанка“ има бизнис релации со „Тиквеш“ нема врска со пласманот на грозје и со мојата градоначалничка функција

По објавувањето на коментарот под наслов „Дали Митко Јанчев, за глас повеќе, си поиграл со лозарите и организирал „напад“ врз винаријата „Тиквеш“?“ денеска на Фронтлајн (12 септември 2021), во вечерните часови пристигна демант од градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев. Демантот го пренесуваме во целост:

Како актуелен градоначалник на Општина Кавадарци, интересите на моите сограѓани се секогаш на прво место. Така беше изминатите 4 години, така е и сега. Јас сум сѐ уште градоначалник на нашето Кавадарци, а тоа значи дека имам обврска да се грижам за нашата општина и за сите жители и тие се на прво место, а не некакви измислени бизнис интереси.

Тоа што компанијата Кожувчанка има бизнис партнерски релации со компанијата ВВ Тиквеш нема никаква врска со пласманот на грозје на лозаропроизводителите и со мојата градоначалничка функција.

Јас сум тука како градоначалник, како татко на градот кој веќе четири години ги слуша сите проблеми со кои се соочуваат граѓаните и макотрпно, заедно со службите, изнаоѓаме решенија за истите.

Мојата поддршка за земјоделците и залагањето за изнаоѓање решение ќе продолжи и понатаму. Се соочуваме со сериозен проблем во кој нема место за политички игри и собирање поени. Маката и трудот на земјоделците не можеме да ги ставаме на кантар со предизборни кампањи и обвинувања.

Наместо да се шират непотребни и невистините информации подобро би било сите заедно да се вклучиме во изнаоѓањето на решение и да дадеме поддршка – напиша градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во своето писмено обраќање до Редакцијата.

Демантот е објавен веднаш по неговото пристигнување на мејлот на Редакцијата.

Мактел дознава дека Кожувчанка и Тиквеш соработуваат на тој нашин што новиот продикт на Тиквеш, лименка со вино и кисела вода познат кај народот како ШПРИЦЕР се полни во фабриката на Кожувчанка во Кавадарци. Со тоа уште помала е веројатноста дека Јанчев сакал да и наштети на винаријата Тиквеш.

loading...

game bài go88 win go88 link go88 earn

sunwin house