Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

Денес започна со работа новата модернизирана експозитура на Комерцијална банка во Дебар

ДОБРЕ ДОЈДОВТЕ ВО НОВАТА ЕКСПОЗИТУРА ВО ДЕБАР

Денес започна со работа новата модернизирана експозитура на Комерцијална банка во Дебар. Во експозитурата, Банката на своите клиенти им обезбеди брз и ефикасен начин за извршување на нивните банкарски трансакции на шалтер или во дигиталниот дел, кој работи 24 часа секој ден, а влезот е овозможен со сите банкарски картички.

Дигиталниот дел е опремен со банкомат за подигање готовина и со најнов дигитален киоск за безготовинско плаќање. Киоскот им овозможува на корисниците со картичка од која било банка, без посета на шалтер и без провизија да плаќаат сметки за јавни услуги (ЕВН, БЕГ, А1, Телеком и Телекабел).

Дигиталниот дел во новата експозитура на Комерцијална банка во Дебар им овозможува на граѓаните уште една привилегија – заштита на нивното здравје од вирусот Ковид-19, преку избегнување контакти со други лица. Секако, во целата експозитура останува обврската за почитување на мерките за заштита од Ковид-19 – носење заштитна маска, марама или шал на лицето, држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

loading...

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

High School! Kimengumi (Movie) Episode Full

AnimeDao: Initial D Final Stage anime episode 4 online free at https://animedao.nl animedao website

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol