Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

Од среда до недела „Гола месечина“

Традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи по осми пат, и тоа од 15 септември (среда) до 19 септември (недела), под отворено небо во Спортскиот центар „Ново Лисиче“, во организација на Општина Аеродром и НУ „Театар комедија“.

Фестивалот ќе се одржи според сите утврдени протоколи за организирање манифестации од отворен карактер. Фестивалот на комедијата и годинава ќе биде од ревијален карактер и ќе изостанат претставите од соседството, а целосниот фокус ќе биде ставен врз македонската продукција на комедии. Сите претстави ќе почнуваат во 21:00 часот.
Поради ограничениот број на седишта (200), ќе може да се влегува само со билети (бесплатни) што можат да се подигнат од пријавницата на Општина Аеродром од 9:00 до 15:00 часот на денот на секоја претстава. Едно лице може да подигне два билета за една претстава со приложување лична карта, и тоа само доколку поседуваат сертификат за вакцинација.
Во прилог, погледнете ја програмата за годинешното издание на „Гола месечина“:

СРЕДА (15.9.2021) „Грдиот“- НУ „Театар Комедија“ – Скопје (режија: Ирена Стеријовска, играат: Атанас Атанасовски, Валентин Костадиновски, Тони Денковски и Наталија Теодосиева).

ЧЕТВРТОК (16.9.2021) „Чудесна терапија“- НУ „Драмски театар“ – Скопје (режија: Димче Николовски, играат: Соња Стамболџиоска, Маја Вељковиќ Пановска и Предраг Павловски)

ПЕТОК (17.9.2021) „Што е силеџија“- НУ „Театар за деца и младинци“ – Скопје (режија: Хана Миленковска, играат: Никола Наковски, Петар Стојанов, Мики Анчевски, Матеа Јанковска и Ангела Димитрова)

САБОТА (18.9.2021) „Мој Термин“- НУ „Македонски народен театар“ (режија: Синиша Евтимов, играат: Јордан Симонов, Тања Кочовска, Оливер Митковски, Николина Кујача, Александар Микиќ, Сашка Димитровска и Александар Михајловски)

НЕДЕЛА (19.9.2021) „Вообразен болен“- НУЦК „Трајко Прокопиев“ –Куманово (режија: Драгана Гунин, играат: Александра Михајловска, Мирослав Петковиќ, Владанка Димковска, Ангела Стојановска, Давид Илиќ, Марко Трајковиќ, Нина Максимова и Жарко Јовановиќ)

13.9.2021
Општина Аеродром

loading...

cách tải go88 ios mẹo bắn cá go88 play go88.vin

https://sunwin.gg/