СТАНУВАМЕ АМЕРИКАНСКИ ПАРТНЕР БРОЈ ЕДЕН НА БАЛКАНОТ: РАДМИЛА ПОТПИША АНЕКС НА ДОГОВОРОТ ЗА СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО СО САД!
СТАНУВАМЕ АМЕРИКАНСКИ ПАРТНЕР БРОЈ ЕДЕН НА БАЛКАНОТ: РАДМИЛА ПОТПИША АНЕКС НА ДОГОВОРОТ ЗА СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО СО САД!
PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
PEUGEOT 208 И 2008 НА ВРВОТ ВО СВОИТЕ КАТЕГОРИИ НА ИЗБОРОТ ЗА „СВЕТСКИ АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА ЗА ЖЕНИ“
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република

ДЕНЕСКА Е ПОСТИГНАТ ЦРН РЕКОРД, ПОЧИНАТИ ДУРИ 46 ЛУЃЕ: Денеска се регистрирани 504 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 69954, оздравени се 731 пациент – починати се 46 лица

Почитувани,

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 504 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-174, Куманово-15, Дебар-21, Штип-18, Прилеп-36, Тетово-47, Струга-1, Велес-31, Битола-8, Охрид-19, Кавадарци-26, Гостивар-27, Гевгелија-15, Струмица-12, Крива Паланка-5, Радовиш-7, Крушево-1, Кочани-3, Пробиштип-1, Македонски Брод-1, Берово-2, Валандово-2, Виница-1, Делчево-6, Свети Николе-15, Неготино-10.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 731 оздравени пациенти од: Скопје-252, Куманово-18, Штип-34, Прилеп-47, Тетово-22, Струга-34, Велес-35, Битола-33, Охрид-24, Кавадарци-18, Гостивар-39, Гевгелија-5, Струмица-12, Крива Паланка-4, Радовиш-6, Крушево-60, Кочани-5, Пробиштип-7, Демир Хисар-3, Македонски Брод-2, Виница-7, Кратово-4, Свети Николе-10, Кичево-24, Ресен-13 и Неготино-13.

Починати се 46 лица, деветнаесет пациенти од Скопје (85, 28, 66, 64, 73, 72, 84, 73, 67, 78, 75, 72, 73, 67, 84, 81, 72, 72 и 84г), еден од Дебар (74г), еден од Штип (81г) и еден од Прилеп (83г), пет пациенти од Тетово (78, 83, 82, 74 и 67г), двајца од Струга (61 и 61г), тројца од Велес (68, 68 и 59г), тројца од Охрид (71, 89 и 57г), еден пациент од Кавадарци (64г), еден од Гостивар (59г), тројца од Струмица (73, 75 и 83г), двајца од Кочани (82 и 70г), еден од Демир Хисар (71г), еден од Македонски Брод (64г) и двајца пациенти од Кичево (80 и 67г). Од нив седум пациенти се починати вон, останатите се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 69954, бројката на оздравени пациенти е 46352, на починати е 2023, а бројот на активни случаи изнесува 21579. Од вчера се евидентираат два контролни теста, а според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:
• Скопје 30273, активни 10886
• Куманово 4113, активни 655
• Дебар 525, активни 139
• Штип 2943, активни 476
• Прилеп 3470, активни 961
• Тетово 4226, активни 1024
• Струга 1670, активни 418
• Велес 2299, активни 694
• Битола 2468, активни 879
• Охрид 1888, активни 558
• Кавадарци 1536, активни 584
• Гостивар 2947, активни 916
• Гевгелија 863, активни 268 (65 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 150 на Богданци и 12 се странски државјани)
• Струмица 1907, активни 592
• Крива Паланка 498, активни 136
• Радовиш 491, активни 128
• Крушево 148, активни 18
• Кочани 1352, активни 250
• Пробиштип 391, активни 77
• Демир Хисар 212, активни 54
• Македонски Брод 189, активни 40
• Пехчево 113, активни 19
• Берово 436, активни 119
• Валандово 238, активни 56
• Виница 405, активни 128
• Делчево 568, активни 290 (162 лица од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица)
• Кратово 171, активни 42
• Свети Николе 935, активни 209
• Кичево 1385, активни 401
• Ресен 536, активни 199
• Неготино 758, активни 363 (114 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Направените 1470 теста се преку: ИЈЗ-571, ЦЈЗ Скопје-16, Авицена-206, Биотек-119, МАНУ -203, Жан Митрев (Филип Втори)-90, Систина со PCR метода -173, лабораторија Лаор –0, Судска медицина-0, ЦЈЗ Битола-0, Инфективна клиника-10, ГАК-30, Синлаб-0, Ремедика-19, лабораторија болница Козле-0, ЈЗУ (рапид тест) -32, УК Пулмологија со алергологија –1, лаборатории од странство-0. Досега во земјата се направени вкупно 354.205 тестирања на Ковид -19.

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at Funimation funimation initial d

Watch So I'm a Spider, So What? Episode 2 at AnimeHeaven sites like animeheaven