Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ДЕНЕСКА НОВ РЕКОРД, НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ НА НАРОДОТ: Денеска се регистрирани 1406 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 50015, оздравени се 937 пациенти – починати се 21 лице

Почитувани,

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-627, Куманово-73, Дебар-1, Штип-37, Прилеп-98, Тетово-72, Струга-17, Велес-55, Битола-51, Охрид-57, Кавадарци-40, Гостивар-84, Гевгелија-11, Струмица-30, Крива Паланка-10, Радовиш-9, Крушево-8, Кочани-34, Пробиштип-4, Демир Хисар-2, Македонски Брод-2, Пехчево-1, Берово-2, Валандово-8, Виница-20, Делчево-6, Кратово-2, Свети Николе-11, Кичево-10, Ресен-13, Неготино-11.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 937 оздравени пациенти од: Скопје-398, Куманово-50, Дебар-8, Штип-21, Прилеп-28, Тетово-41, Струга-18, Велес-38, Битола-28, Охрид-44, Кавадарци-29, Гостивар-23, Гевгелија-12, Струмица-59, Крива Паланка-8, Радовиш-9, Крушево-2, Кочани-19, Пробиштип-8, Демир Хисар-6, Пехчево-1, Берово-4, Валандово-9, Виница-8, Делчево-17, Кратово-2, Свети Николе-15, Кичево-18, Ресен-4, Неготино-10.

Починати се 21 лице, шест пациенти од Скопје (77, 64, 74, 81, 73 и 74г), тројца од Штип (84, 70 и 62г), тројца од Прилеп (51, 40 и 55г), еден пациент од Струга (64г), четири од Битола (77, 77, 79 и 74г), еден од Гостивар (72г), еден од Радовиш (70г), еден од Македонски Брод (66г) и еден пациент од Берово (85г). Сите пациенти се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 50015, бројката на оздравени пациенти е 29583, на починати е 1397, а бројот на активни случаи изнесува 19035. Денеска се евидентираат четири контролни теста од вчера, а според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:
• Скопје 21984, активни 9059
• Куманово 3231, активни 925
• Дебар 420, активни 89
• Штип 2250, активни 493
• Прилеп 2325, активни 959
• Тетово 3295, активни 1024
• Струга 1146, активни 318
• Велес 1551, активни 769
• Битола 1489, активни 738
• Охрид 1255, активни 536
• Кавадарци 950, активни 414
• Гостивар 1894, активни 638
• Гевгелија 594, активни 215 (34 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 108 на Богданци и 12 се странски државјани)
• Струмица 1420, активни 580
• Крива Паланка 355, активни 112
• Радовиш 359, активни 121
• Крушево 82, активни 49
• Кочани 1068, активни 313
• Пробиштип 300, активни 79
• Демир Хисар 154, активни 63
• Македонски Брод 133, активни 27
• Пехчево 88, активни 26
• Берово 287, активни 68
• Валандово 151, активни 44
• Виница 311, активни 149
• Делчево 363, активни 161 (91 лицае од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица)
• Кратово 130, активни 72
• Свети Николе 686, активни 200
• Кичево 991, активни 410
• Ресен 365, активни 137
• Неготино 388, активни 247 (36 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Направените 3398 теста се преку: ИЈЗ-1194, ЦЈЗ Скопје-101, Авицена-400, Биотек-287, МАНУ -305, Жан Митрев (Филип Втори)-229, Систина со PCR метода -257, лабораторија Лаор –41, Судска медицина-11, ЦЈЗ Битола-65, Инфективна клиника-5, ГАК-0, Синлаб-51, Ремедика-21, лабораторија болница Козле-19, ЈЗУ (рапид тест) -409, УК Пулмологија со алергологија –3, лаборатории од странство-0. Досега во земјата се направени вкупно 300.200 тестирања на Ковид -19.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 565
• Гази Баба – 1323
• Аеродром -1318
• Карпош – 1160
• Центар – 1105
• Кисела Вода – 1109
• Ѓорче Петров – 742
• Бутел – 477
• Шуто Оризари – 153
• Студеничани – 41
• Сарај – 129
• Арачиново -32
• Илинден – 226
• Сопиште – 61
• Чучер Сандево – 101
• Петровец –111
• Зелениково -60
• Странец – 160
• Нераспределен- 184

Со почит,
Одделение за односи со јавноста
Министерство за здравство

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Nagasarete Airantou animefreak Episode 26 animefreaks website

Website https://animeflix.nl: Watch Denjin Arrow - Pilot animeflix Episode Full animeflix banana fish

Arcana Famiglia: Capriccio - stile Arcana Famiglia (https://wcostream.cc/m/En8P) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Oneechan ga Kita animekisa Episode 12 watch anime online

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/animefreakws.320823/#about

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/profile-78446