Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии

ДЕНЕСКА ВО 11 ЧАСОТ ЌЕ БИДЕ ВИСТИНСКИ ТРИЛЕР ВО СОБРАНИЕТО – СЕ ГЛАСА ДОВЕРБА НА ВЛАДА, ЌЕ ПОБЕДИ МАФИЈАТА И ХАОСОТ ИЛИ ПАК ПРАВДАТА И МИРОТ?!?!

Денеска во 11 часот треба да започне седницата во Собранието на која треба да се гласа за недоверба на Владата предводена од актуелниот премиер Зоран Заев.

Опозицијата ја поднесе иницијативата за гласање недоверба откако премиерот Зоран Заев по вторит круг од локалните избори најави дека ќе се повлече, но не ја поднесе оставката. Првичната иницијатива беше со 61 потпис од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, Алтернатива, Беса и Левица. Меѓутоа, пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива, реагираше дека не сака неговиот потпис да биде заедно со лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

Откако претседателот на Собранието, Талат Џафери, изјави дека нова иницијатива, како што првично предложи ВМРО-ДПМНЕ, може да се поднесе после 90 дена, опозицијата реши од тактички и технички причини дел од пратениците да ги повлечат своите потписи. Потписите ги повлекоа 17 пратеници, меѓу кои и Апасиев, по што Алтернатива вчера соопшти дека нејзините четири пратеници на денешната седница ќе гласаат за недоверба на Владата.

loading...

go88 gold link tài xỉu go88 go88 hd

https://sunwin.gg/