ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови

Денеска во организација на ШК БМ Кисела Вода (http://bmkv.mk/) се одржа онлајн турнир за шахистки на кој учествуваа 14 шахистки

Турнирот беше помогнат од градоначалникот Филип Темелковски и претседателот на советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ. Судија на турнирот беше Интернационалниот мајстор Дејан Стојановски.

Првото место, сосема заслужено и убедливо го освои Бојана Бејатовиќ од ШК Кисела Вода. Второто место го освои Габриела Коскоска од ШК Алкалоид, а третото место и припадна на Инџи Ајрадиноска од ШК Гамбит.

Честитки за наградените и за сите учесници и во иднина да имаме се повеќе вакви турнири.

loading...

https://kissanime.mx kissanime gogoanime

Gundam Build Divers Prologue (Dub) (https://animefreak.ws/m/92Nx) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch Cap Kakumei Bottleman (Dub) animeflix Episode 25 animeflix dragon ball z

Watch MILPOM★ Pilot Episode Full

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870