ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТОТАЛНО ОДЛЕПИ - Милановиќ: Ќе ги повлечам сите војници од Украина, тоа нема никаква врска со Украина, туку со политиката на Бајден
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТОТАЛНО ОДЛЕПИ - Милановиќ: Ќе ги повлечам сите војници од Украина, тоа нема никаква врска со Украина, туку со политиката на Бајден
Австралија ќе помогне, ако во Европа дојде до недостиг на рускиот гас
Австралија ќе помогне, ако во Европа дојде до недостиг на рускиот гас
(ВИДЕО) Интервју со МФ Фатмир Бесими: Имаме план за забрзување на економската и финансиската соработка со Бугарија
(ВИДЕО) Интервју со МФ Фатмир Бесими: Имаме план за забрзување на економската и финансиската соработка со Бугарија
ГЕОРГИЕВСКИ: ШТЕТАТА ВРЗ ГАЗИ БАБА ОД ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ НА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ОГРОМНА, СТОПИРАНИ СЕ МНОГУ КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ
ГЕОРГИЕВСКИ: ШТЕТАТА ВРЗ ГАЗИ БАБА ОД ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ НА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ОГРОМНА, СТОПИРАНИ СЕ МНОГУ КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ
БУЧКОВСКИ: МОЖЕБИ НЕ ЗА 6 МЕСЕЦИ, НО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ОЧЕКУВАМ КРЕВАЊЕ НА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА, КРИЗАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ГО ЗАБРЗА ПРОЦЕСОТ
БУЧКОВСКИ: МОЖЕБИ НЕ ЗА 6 МЕСЕЦИ, НО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ОЧЕКУВАМ КРЕВАЊЕ НА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА, КРИЗАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ГО ЗАБРЗА ПРОЦЕСОТ
МАРЈАН ЃОРЧЕВ Е РАСИПАН СТАР ЛИСЕЦ, СЕ ОБИДУВА ДА ГИ МИНИРА ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА СО ПРЕДЛОГОТ УКИМ И МАНУ ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО ПРЕГОВОРИТЕ
МАРЈАН ЃОРЧЕВ Е РАСИПАН СТАР ЛИСЕЦ, СЕ ОБИДУВА ДА ГИ МИНИРА ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА СО ПРЕДЛОГОТ УКИМ И МАНУ ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО ПРЕГОВОРИТЕ
БРАВО - ВАКА ТРЕБА И КАЈ НАС: Италијанските болници одбиваат да лекуваат и да оперираат невакцинирани или непрележани од Ковид
БРАВО - ВАКА ТРЕБА И КАЈ НАС: Италијанските болници одбиваат да лекуваат и да оперираат невакцинирани или непрележани од Ковид
Поштарите повторно ќе носат пензии до врата
Поштарите повторно ќе носат пензии до врата

Денеска завршува асфалтирањето на втората делница од градскиот булевар „Гоце Делчев“- потегот од поранеша Градска кафаена до раскрсницата кај ЦК „Марко Цепенков“, со што изградбата на овој капитален проект влегува во завршна фаза

На истиот потег се одвиваат силни градежни активности за реконструкција на тротоарите, се поставуваат новите гранитни плочки со тактилни траки за слепите, се градат велосипедските патеки.
Новата вертикална сообраќајна сигнализација е поставена, а градежните тимови во моментот работат на изградбата на хоризонталното семафорско осветлување на пешачките зебри, за кое со гордост можам да истакнам дека ќе биде прво од таков вид во нашиот град.

Својот конечен лик, комплетно реконструираниот градски булевар ќе го добие кон средината на декември, со што сите ние граѓаните на Прилеп ќе можеме да се пофалиме и да се гордееме со модерен и современ булевар, налик на булеварите во европските метрополи.

И покрај сите здравствени и економски последици кои ги наметна вирусот Ковид-19, ги продолжуваме капиталните инвестиции, затоа што на тој начин ја движиме економијата во услови на криза.
Продолжуваме да се бориме со вирусот и да градиме по план.

#ОпштинаЗаГраѓаните
#ГрадимеПоПлан
#ПочитувајГиМерките

loading...

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime streaming AniWatch Black Clover (Dub)

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

sites to watch anime AniWatch Pokémon Journeys: The Series

AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement