Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните

ДЕТСКИТЕ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА СОБИРАА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА СИРОМАШНИТЕ ВО ОПШТИНАТА

Филип Темелковски

По повод „Детската недела“, под мотото „Ние сме мали хуманитарци со големо срце“, градинката „Мимоза“, која е во надлежност на ЈДГ „Весели цветови“ спроведе голема хуманитарна акција.

Од се срце од мое име и во име на Општина Кисела Вода, ја поздравувам хуманитарната акција на родителите на дечињата и вработените кои на докажаната хуманитарна организација на скопската православна епархија при МПЦ „Свети Спас“ и донираа прехранбени производи.

Ова добро хумано дело, да продолжи да ни биде пример за тоа како треба да се однесуваме кон оние лица на кои им е најпотребна помош во животот. Да продолжиме да ги учиме и насочуваме најмладите да бидат солидарни и хумани.

loading...

Hakkenden -Eight Dogs of the East- Season 2 (Dub) Episode 13

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

AnimeFLV: Skip Beat! anime episode 25 online free at https://animeflv.uk gogoanime

Website https://animefreak.ws: Watch Saint Seiya: The Hades Chapter - Inferno animefreak Episode 12 one piece animefreak

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol