На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

ДФИТР Kosta Petrov на третиот ДЕМО ДЕН на Сеавус Акцелераторот: „Стартапите се носители на трансформација на македонската економија и затоа тие се еден од столбовите во работата на #ФИТР

Воведуваме сет активности и мерки со кои поддршката на стартапите ќе ја кренеме на едно повисоко ниво.

За првпат основавме и Стартап совет кој ќе работи на План за промена на политиките и кој ќе иницира законски измени со цел побрзо развивање на македонскиот стартап еко систем. И преку поддршката на акцелераторите заедно создаваме подобри услови за развој на старт-ап компаниите. Силно верувам дека и овие стартапи кои денес ќе ги презентираат своите иновативни бизнис идеи ќе бидат носители на развојот и на позитивни економски промени.“

ДЕМО ДЕН е финале на Акцелераторската програма во која 7 стартапи ги презентираат своите иновативни бизнис идеи на кои работеа изминатите 3 месеци. Сеавус Акцелераторот е проект поддржан од ФИТР и Светска Банка, а годинава дополнително и од Европскиот Фонд за Југоисточна Европа и Startup Wise Guys.

Drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik (FIZHT), Kosta Petrov në DEMO DAY në Seavus Accelerator tha “Startupet janë zhvilluesit e transformimit të ekonomisë së Maqedonisë dhe për këtë ata janë në shtyllat e punës së #FIZHT. Jemi duke realizuar disa aktivitete dhe masa që t’i mbështesim duke ngritur nivelin e startupeve.

Për herë të parë në vend, kemi themeluar Këshillin e startupeve që do të punojë për një Plan veprimi që do të ndihmojë ndryshimin e politikave që do të inicojnë ndryshimin e ligjeve, me qëllim të zhvillimit të eko sistemit të startupeve në vend. Me mbështetjen e akscelatorit, së bashku mund të krijojmë kushte më të mira për zhvillimin e startup kompanive. Besoj fuqishëm që edhe këto startupe që sot do të prezantojnë idetë e tyre inovative, do të jenë bartës të zhvillimit dhe ndryshimeve pozitive ekonomike” tha Petrov.

loading...

KissAnime kiss anime: Tokyo Ghoul (https://kissanimeonline.com/m/G74) Episode 12

AnimeDao animedao haikyuu to the top: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://animedao.nl/m/BErA) Episode 105