ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ

ЏАБЕ ТОЛКУ ПАНИКА – Заев зборувал со Џафери: Измените на Изборниот законик нема да поминат во Собрание, прагот за листите останува ист

За овие локални избори нема да се менува изборниот праг за советничките листи и за независните кандидати, рече денеска премиерот Зоран Заев.

Како што изјави тој, разговарал со претседателот на Собранието Талат Џафери, кој го информирал дека поради амандманската блокада на измените и несогласувањата меѓу партиите, до овие избори не може да се гласаат ваквите промени.

„Изборниот законик ќе остане таков каков што е за да нема замерки дека во „пет до 12„ нешто се прави, а притоа тоа би било само блокада на законското решение. Законското решение ги потврдува поволностите на независните листи, значи прагот останува ист, ги дава сите досегашните можности на конституирање на кандидатските листи за советници и градоначалници, ја зголеми транспаретноста и одговорноста заради вградените препораки од ОБСЕ/ОДИХР, првпат ќе се гласа со отисок од прст што е гаранција за фер и демократски избори“ рече Заев.

Од утре почнува процесот на собирање потписи за независните кандидати.

loading...

AnimeFreak: Dimension Movement of Nazca (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freak tv

https://animetv.cc chiang anime tv

Website https://twistmoe.net: Watch Corpse Princess: Kuro (Dub) twistmoe Episode 12 anime sites

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Diendanrgep moet: http://diendanrgep.moet.gov.vn/index.php?members/animeflixnl.29926/

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3