АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

ЏАБИР ДЕРАЛА: Драгана Велковска со манипулативната прозивка се обиде да ја пренасочи дискусијата за нејзиното, благо речено, недолично однесување кое, патем, само наликува на активизам, а се работи за злоупотреба на политичката функција со цел да одбрани лични интереси

Xhabir Deralla

Драгана Велковска е лик кој седи на повеќе фотелји во политиката истовремено, а под себе прибира и повеќе столчиња во граѓанското општество. Искрено, не би ја спомнувал, но мислам дека не треба да ја премолчам нејзината прозивка и дрските лаги. Во дискусијата каде што заслужено ја прават лом за нејзиното однесување, без ни малку срам излажа и ми го спомна името на крајно манипулативен начин.
Таа намерно ги изврти фактите за настаните поврзани со снимање на полициски службеници. Со манипулативната прозивка се обиде да ја пренасочи дискусијата за нејзиното, благо речено, недолично однесување кое, патем, само наликува на активизам, а се работи за злоупотреба на политичката функција со цел да одбрани лични интереси.
Ѝ порачувам на лево-десната госпоџа со повеќе политички и НВО фотелји под себе, да прочита барем неколку параграфи и страници за човековите права, судирот на интереси и корупцијата. Има и онлајн ресурси на платформата на ЦИВИЛ. Ако ништо друго, тоа ќе ѝ помогне да не изгледа толку лошо во очите на јавноста. Лично не верувам дека тоа ќе ѝ помогне да ги подобри своите морално-политички квалитети, иако често велам дека за секого има надеж. Или, речиси за секого…
Очекувам да се извини. Колку и да е безначајна, сепак, не е анонимен трол (или можеби е?) на социјалните мрежи, туку е функционерка (нека е и никаква) што ја плаќаат граѓанките и граѓаните на Скопје.
Како што напишав и претходно:
Скрибоманијата и пишувањето не се иста работа. Првото е пореметување, второто е позив и одговорност.
Истото се однесува и на разликите меѓу хистеријата и активизмот.

loading...

4 anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Bleach (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

4Anime Black Clover

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch anime WONDER EGG PRIORITY