НЕМА ДА ИМА ШТРАЈК: Филипче и хирурзите од „8 Септември“ нашле привремено решение за оперативниот програм
НЕМА ДА ИМА ШТРАЈК: Филипче и хирурзите од „8 Септември“ нашле привремено решение за оперативниот програм
ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени
Филипче најави нова антиковид мерка: Од средината на октомври ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани
Филипче најави нова антиковид мерка: Од средината на октомври ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани
ОРДАНОСКИ: Артан Груби итно да замине во Софија!
ОРДАНОСКИ: Артан Груби итно да замине во Софија!

ЏАБИР ДЕРАЛА од Цивил Медиа јавно го покани ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ на интервју

Почитуван г. Мицкоски,

Во изминатите години се обратив повеќе пати до Вас и до Вашиот претходник, со љубезна молба да одговорите на повеќе актуелни прашања поврзани со Вашата партија и со нејзините политики, изјави и постапки. Обраќањата до Вас беа за нијанса почести отколку во претходниот период. Но Вашите портпароли не одговараат, Вие не одговарате. Со исклучок на Вашиот Министер г. Наќе Чулев и своевремено, Вашата министерка г-ѓа Гордана Јанкулоска, не сте ми одговориле на ниедно прашање како политичка партија повеќе од една и пол деценија, ако не ги сметаме и оние што сега се во Ваша политичка немилост.

Да не се разбереме погрешно, комуникацијата со Вашата партија под раководство на г. Љубчо Георгиевски беше мошне коректна и редовна, и кога бевте во опозиција во 90-те, и кога бевте на власт 1998-2002.

Затоа, уште еднаш, јавно Ве поканувам на интервју во било кој формат, во кое ќе дадете одговор на повеќе прашања од јавен интерес, а чиј број се наталожи. Јавноста заслужува одговори. Во случај овие прашања да не допрат до Вас (како и претходно), јас, паралелно со мејлот испратен на електронската адреса [email protected], ќе ги објавам, па кога ќе имате време, одговорете ги. Доколку се појави потреба од нови прашања, ќе Ви ги доставам дополнително. Да започнеме:

Кликнете на линкот да ги прочитате прашањата.

Доколку имате уште некое прашање, слободно додајте го во коментари или испратете го во порака…

loading...

Watch Fate/Zero: Please! Einzbern Counseling Room Episode 6

Website https://4anime.biz: Watch Mahou Shoujo Nante Mouiidesukara Second Season 4anime Episode 12 4anime to go

Watch Moriarty the Patriot (Dub) Episode 11

Website https://twistmoe.net: Watch Triangle Heart: Sweet Songs Forever twistmoe Episode 4 dubbed anime

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animefreakws.aspx

Lamchame: https://www.lamchame.com/forum/members/animefreakws.1004577/