(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи се фати за чук и мистрија на настан на Habitat for Humanity – Максимално сме посветени на создавање на солидарно, правично и општество за сите граѓани
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи се фати за чук и мистрија на настан на Habitat for Humanity – Максимално сме посветени на создавање на солидарно, правично и општество за сите граѓани
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВРЕМЕ Е ДА БАРАМЕ ДРУГИ ПАТЕКИ И ДРУГИ АРАНЖМАНИ НА ПАТОТ КОН БРИСЕЛ!
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВРЕМЕ Е ДА БАРАМЕ ДРУГИ ПАТЕКИ И ДРУГИ АРАНЖМАНИ НА ПАТОТ КОН БРИСЕЛ!
Обвинителката Фетаи лесно повредена во сообраќајка
Обвинителката Фетаи лесно повредена во сообраќајка
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: БУГАРИЈА НИ НАНЕСЕ ТЕШКА РАНА КОЈА ТЕШКО ДЕКА НЕКОГАШ ЌЕ ЗАРАСНЕ!
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: БУГАРИЈА НИ НАНЕСЕ ТЕШКА РАНА КОЈА ТЕШКО ДЕКА НЕКОГАШ ЌЕ ЗАРАСНЕ!

Џафери ќе преговара со Синдикатот на УКИМ за колективен договор

Собранието, во рамки на 43. пленарна седница, му даде овластување на претседателот на парламентот Талат Џафери да склучи колективен договор со Сојузот на синдикатот на вработените на државниот Универзитет „Свети Кирил и Методиј“ – Скопје.

Џафери доби вакво овластување поради тоа што Собранието е основач на најстариот државен универзитет во земјава, од каде што вработените преку Синдикатот неодамна најавија штрајк доколку не бидат прифатени нивните барања за почнување колективни преговори за потпишување колективен договор.

Кон крајот на мај, Синдикатот на УКИМ испрати писмо до Собранието, во кое беше посочено дека, ако во рок од седум дена нема писмен одговор за почнување колективни преговори, вработените на Универзитетот ќе почнат штрајк за остварување на нивните права.

loading...

https://kissanime.mx kissanime my hero academia. Watch Oshiete Mahou no Pendulum: Rilu Rilu Fairilu Episode 3

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Yondemasu yo, Azazel-san. Episode 4

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Monthly Girls' Nozaki-kun Episode 12

KissAnime Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact