Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа

ДИМЧЕ АПАСИЕВ, ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ КОГО ГО ПРОГЛАСУВАШ ЗА ПОЛИТИЧКИ МРТОВЕЦ НА ПОСЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ОСВОИ 90 000 ГЛАСОВИ, МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД 20 000 КОЛКУ ШТО ОСВОИ ТВОЈОТ КАНДИДАТ БЕ ПЕКИНЕЈЗЕР?

Лидерот на Левица шири омраза кон Петре Шилегов.

Вели дека за тоа што бил поразен во Скопје, Петре немал политички легитимитет да биде дел од владата?

Ова го вели човек кој имаше предложено кандидат, Камиказа, кој освои само 20 000 гласови на истите тие избори на кои Петре освои 90 000 гласови?!?!?!

Смешен е обидот на гласниот хистеричен пекинејзер Апасиев да плука по Шилегов кога неговиот кандидат освои многу многу помалку гласови, па со кој легитимитет тој воопшто зборува јавно кој требало да биде министер а кој не?

Во чие име зборува Апасиев во името на народот или на тие што гласаа за неговиот кандидат Камиказа а се многу помалце од тие што гласаа за Шилегов?!

Смешни му се тезите на пекинејзерот, некој треба секој ден да се замара со неговите смешни испади и популистички хистерии со кои ја минира политичката дебата со невидена ароганција и сеење омраза кон малциствата и секако плашења на народот за тоа дека државата ќе се распадне дека ќе исчезнеме како народ итн итн и тоа го зборува веќе 10 години и уште постоиме не сме се распаднале и не сме исчезнале, очигледно само лаже за да билда политички рејтинг за да глуми како некаква трета опција кон подобро, но и малите деца знаат дека опцијата која тој ја нуди е пат кон војните во Екс Југославија…

Затоа токму Левица и Апасиев беа причината зошто не успеа последниот обид за рушење на владата на СДСМ и враќање на ВМРО на власт.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 32

anime websites Gintama

anime websites Naruto (Dub)

anime to watch Attack on Titan (Dub)

dubbed anime AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

tải go88