Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Димитриевски: Ново спортско игралиште во с.Пчиња со тартан подлога, ограда, голови и кошеви

Почитувани,

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски информира дека
изградено е ново спортско игралиште во село Пчиња со тартан подлога,
ограда, голови и кошеви.

„Игралиштето е полно со деца и младинци кои спортуваат, се дружат и се
забавуваат. Секое населено место заслужува простор за спорт и
рекреација. Во програмата за работа во следниот четиригодишен период,
Општина Куманово има предвидено реализација на проекти од повеќе
области, меѓукои и имплементација на спортски проекти кои даваат шанса
на сите млади луѓе својата спортска кариера да ја градат во својот роден
град. Да ги поттикнуваме нашите млади на здрави животни навики.
Продолжуваме да градиме спортско-рекреативна инфраструктура на
територија на целата општина со цел стимулирање на спортот и правилен
развој на сите генерации.“, рече Димитриевски.

Во изминатите три години изградени се 13 спортски терени, со што
подобрени се условите за развој на спортот во општината.

loading...

kết quả tài xỉu go88 go88 rikvip go88 bị bắt

tải sunwin vip game sunwin lấy lại tài khoản sunwin