Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

Димитриевски – Со стратешко менаџирање и континуирано вложување дојдовме до ниво наши домашни играчи од Куманово активно да играат во сите клубски натпревари

Почитувани,

“Со стратешко менаџирање на клубот КК Куманово и континуираното
вложување во развојот на спортот во општината со програмата на ОССК
Куманово и со подршка на Советот конечно дојдовме до ниво наши домашни
играчи од Куманово активно да играат во сите клубски натпревари.
Продолжуваме вака за сите спортови во градот…” истакна градоначалникот
на Куманово Максим Димитриевски по натпреварот против МЗТ Скопје УБ кој
ќе остане запишан во историјата на Кошаркарскиот клуб Куманово, не само
затоа што беше обезбеден опстанок во елитата, туку затоа што во финишот
од мечот, сите петмина кошаркари на Куманово на теренот беа родени
кумановци, домашни играчи на кои смета Владимир Мирковски и им дава
минутажа.

На теренот беа кумановците: капитен Ѓорѓи Георгиевски, потоа Милош
Јовановиќ, Александар Спасовски, Леонид Насковски и Марко Димовски. Дел
од нив се од кадетската екипа М16 на Куманово.

Максим Димитриевски потенцираше дека Куманово било, е и ќе биде повторно
град на олимпијци и шампиони.

loading...

go88 có hợp pháp không play tải go88 dow go88

cách tải sunwin sunwin ăn chơi sunwin energy italia