(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште

ДИМИТРОВСКИ: Денеска ја посетив службено Малешевијата и имав работна средба со градоначалникот на Пехчево, Драган Тренчовски, како и со градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски

Градоначалниците ме информираа за нивните активности, инвестициите во подобрувањето на инфраструктурата и животот на граѓаните од двете општини. Ги уверив градоначалниците дека Министерството за локална самоуправа и Владата ќе посветат поголемо внимание на регионалниот развој, особено на подрачјата како Малешевијата, каде што природните услови и еколошки чистата средина овозможуваат развој на планинскиот туризам, на земјоделието со производство на здрава храна.

Го посетив и манастирот Св. Богородица каде што Отец Фотиј со своето монашко братство се вистински пример како со иновативни идеи и многу труд може да се работи и да се придонесе за духовната, за економската благодет но и за промоција на вредностите на Малешевијата. Отец Фотиј има мала мануфактура за производство на манастирски локум со божествени вкусови на шумско овошје, вино, костени, фстаци, лешници, ореви… И чудесна мека алва со вкус на ванила. Производите ги нудат на продажба и во угостителски и продажни објекти ширум Македонија.
Беровскиот компир, капините, шумските јаготки, вкусните габи се дар од малешевската природа.

Клучна битка за сите нас останува како да ги задржиме младите кои и од ваквите региони се иселуваат.
Отворањето на граничниот премин Клепало со Бугарија, чија изградба, пред се од бугарска страна, треба да започне годинава со средства од ИПА 3 програмата за прекугранична соработка на ЕУ (од наша страна се потребни помали зафати} ќе придонесе многу за развојот на целиот регион кој е еден од нашите еколошки бисери.

loading...

AnimeFreak anime freak tv: The Promised Neverland (https://animefreak.ws/m/Rv4e) Episode 12

4Anime 4anime discord: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://4anime.biz/m/xaR2/ep-1)