МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

ДИМКОВСКИ: ОВИЕ ДЕНОВИ ЈАБОЛКАРИТЕ И ОРИЗАРИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ 8.5 МИЛИОНИ ЕВРА ДОПОЛНИТЕЛНИ СУБВЕНЦИИ

На прашање на новинарката во емисијата ,,Аграр” дали оризопроизводителите и јаболкопроизводителите од Ресен може наскоро да ги очекуваат дополнителните 3 денари, одговорив дека изнајдовме законски решенија со чија помош до крајот на годината ќе бидат исплатени парите за поддршка на производството на ориз, јаболка и грозје.

Станува забор за околу 8.5 милиони евра, што заедно со петте милиони евра исплатени за тутунот, прави цифра од 13,5 милиони евра, средства кои се одвоени од буџетот на државата како интервентна помош за земјоделците.

Средствата за помош на производителите на ориз, јаболка и грозје ќе бидат исплатени деновиве, пред крајот на годинава.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Attack on Titan Season 3

AnimeDao Horimiya Episode 9

AnimeDao Attack on Titan Final Season

To Your Eternity Episode 13

tải go88