ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

Дирекцијата за заштита и спасување одржа тридневна обука и вежба на Републичките сили за заштита и спасување и Тимовите за брз одговор

На вежбата која се одржа во Маврово (автокамп) беше тестирано Упатство (Протокол) за постапка и делување со превземање на заштитни мерки за справување со КОВИД-19 на Републичките сили за заштита и спасување, Тимовите за брз одговор и Просторните сили за заштита и спасување, за време на нивно ангажирање во услови на мир и вонредна состојба, обука, тренинг и вежби.

На тридневната активност беа тестирани човечките и материјално техничките средства во повеќе сценарија, како што е начин на пловидба и спасување на давеник, спасување на планина, спасување од јами , изработка на жичарница и техники на спасување на планина и вода.
Во вежбите беа вклучени тимови од Битола за спасување од планина, тим за спасување од рударски несреќи од Пробиштип, тим за спасување од планина од Тетово, тим за спасување од јами од Прилеп и од Велес- тим за спасување од вода.

Како главен настан (недела 20.09.2020) беше изведена вежбата со комплексно сценарио во кое беа сублимирани тридневните вежби.
Покрај директорот на Дирекцијата за заштита и спасување г-дин Аднан Џафероски, на главниот настан присуствуваа и Градоначалникот на Општина Маврово и Ростуше, г-дин Медат Куртовски и директорот на Национален парк Маврово, г-дин Самир Ајдини.

Директорот на Дирекцијата за заштита и спасување г-дин Аднан Џафероски, во оваа прилика изјави дека вежбата е успешно реализирана и дека ова е една од низата вежбовни активности кои во иднина ќе ги спроведе Дирекцијата за заштита и спасување на различни локации во државата и во присуство на повеќе тимови за брз одговор.

loading...

One Punch Man 2nd Season Specials Episode 6

Website https://animeflv.uk: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 animeflv Episode 1-Preview dubbed anime

AniWatch: Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol

Quan2 hochiminhcity: http://quan2.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopYVBDTHP/DispForm.aspx?ID=766