ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!

ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА: Не сакам да ги плашам граѓаните, но мора да се сфати сериозноста на ситуацијата, уште малце па ќе нема каде да ги легнеме пациентите!

Директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека дефинитивно имаме нов бран на епидемијата на корона вирус и предупреди дека доколку бројките на новозаразени останат вакви, не знае до кога болниците ќе успеат да менаџираат со капацитетите.

-Не мислам дека сме неподготвени. Очигледно е дека не чека нов бран, односно сме во нов бран, со оглед на бројот на новозаразени и исполнетоста на болниците. Опасноста од новиот сој ќе значи поголем број на заразени во пократко време. Капацитетите се уште успеваме да ги балансираме и да одговориме на потребите, но ако ова продолжи вака не знам колку ќе издржиме. Сега повторно е отворена и модуларната болница. Не сакам да ги плашам граѓаните, но мора да се сфати сериозноста на ситуацијата, вели Стевановиќ.

loading...

AnimeHeaven: Toji no Miko Recap anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Captain Tsubasa: Asu ni Mukatte Hashire! gogoanime Episode Full animes online

AnimeKisa: Carp Reborn 2nd Season anime episode 12 online free at https://animekisa.in animekisatv

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/