БРАВО - СДСМ ДОНИРА СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО
БРАВО - СДСМ ДОНИРА СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО
Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулациите од белиот дворец
Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулациите од белиот дворец
(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица, продолжуваме со инвестиции во земјоделството
(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица, продолжуваме со инвестиции во земјоделството
ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција

ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА: Не сакам да ги плашам граѓаните, но мора да се сфати сериозноста на ситуацијата, уште малце па ќе нема каде да ги легнеме пациентите!

Директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека дефинитивно имаме нов бран на епидемијата на корона вирус и предупреди дека доколку бројките на новозаразени останат вакви, не знае до кога болниците ќе успеат да менаџираат со капацитетите.

-Не мислам дека сме неподготвени. Очигледно е дека не чека нов бран, односно сме во нов бран, со оглед на бројот на новозаразени и исполнетоста на болниците. Опасноста од новиот сој ќе значи поголем број на заразени во пократко време. Капацитетите се уште успеваме да ги балансираме и да одговориме на потребите, но ако ова продолжи вака не знам колку ќе издржиме. Сега повторно е отворена и модуларната болница. Не сакам да ги плашам граѓаните, но мора да се сфати сериозноста на ситуацијата, вели Стевановиќ.

loading...

AnimeFreak attack on titan animefreak: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 1

4Anime 4anime anime: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 2