АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
АЈДЕЕЕ, НЕМААТ ОПШТИНСКА ЗГРАДА А ЌЕ ГРАДЕЛЕ СТАДИОН, ОВА САМО НА ЗАБЕГАН ВМРОВЕЦ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ, ОВА Е ТАА ФОНТАНИ-ФАСАДИ-СПОМЕНИЦИ ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ГИ КРАСИ ВМРОВЦИТЕ СО ДЕЦЕНИИ: ФФМ и општина Аеродром ќе градат стадион
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ОБВИНИТЕЛKATA ОД ЊУЈОРК НАЈДЕ ДОВОЛНО ДОКАЗИ ДЕКА ТРАМП И НЕГОВИТЕ ДЕЦА НАПРАВИЛЕ ДАНОЧНА ИЗМАМА, ГО ПОВИКА СУДОТ ДА ГО ПОВИКА ТРАМП ДА СВЕДОЧИ
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

Директорот на ФЗОМ најавува тужба ако се утврди дека е „чист“

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Стево Крстевски во изјава за „Фокус“ вели дека наводите во денешното соопштение од политичката партија Левица не ги смета за обвинувања се додека на тоа, надлежната и одговорната институција во државата, не отвори или спроведе постапка согласно Законот.

Можам да кажам дека во таков случај подготвен сум да ги дадам сите потребни одговори и да ги обезбедам сите докази. Во оваа пригода, сакам да изјавам дека сиот мој имот и имотот на моето семејство е стекнат на легален начин и уредно и навремено пријавен согласно закон до надлежните институции меѓу кои и анкетен лист до ДКСК.

Ги охрабрувам надлежните институции кои сметаат дека треба да се заинтересираат за сè погоре што е кажано, да постапат според правилата кои им го наложуваат тоа, за што им стојам на располагање јас лично и институцијата која ја раководам, вели Крстевски.

Но, тој додава дека ако евентуалната постапка покаже дека не постои никаков прекршок од неговата страна, ќе поднесе тужба.

Доколку после спроведените евентуални постапки се докаже дека не постои никакво дело, вина или прекршок сторен од моја страна, го задржувам правото на правна, административна и судска заштита против подносители на соодветни пријави и јавно искажан збор, вели Крстевски.

Во однос на обвинувањата од Левица дека незаконски деградирал мајка на член на Левица која е вработена во Фондот, директорот вели дека тој не се занимава со политика, ниту политичката припадност на вработените во Фондот, а уште помалку за членовите на нивните семејства.

За конкретната вработена , која се споменува, и наводната поврзаност со политичка активност и припадност за нејзин член од семејство дознав, по нејзиното локациско разместување, кога се појави во одредени медиуми.

Го потенцирам зборот локациски од причини што не станува збор за никакво деградирање во смисла на промена на решение и работно место, намалување на плата и слично, туку се работи за времено преместување во подрачната служба на Фондот во Скопје, каде поради зголемен број на оправдани отсуства приморани сме во такви случаи да пополнуваме со ресурси од централната служба. Ова е континуирана практика што се спроведува подолг период, а особено кога имаме поголем број заболени од КОВИД-19, вели Крстевски.

Левица денеска побара од Државната комисија за спречување корупција да го испита потеклото на како што велат, енормниот имот на директорот на ФЗОМ од редовите на СДСМ, Стево Крстевски.

loading...

watch anime free. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

goanime pe GoGoAnime Death Note (Dub)

SK8 the Infinity

gogoanime in Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

animes online GoGoAnime BANANA FISH