СДСМ: Фотографиите на Филипче и Вице Заев се од пред две години, ВМРО-ДПМНЕ манипулира
СДСМ: Фотографиите на Филипче и Вице Заев се од пред две години, ВМРО-ДПМНЕ манипулира
НЕМОЈ НЕ НЕ РАДУЈ - МАКЕДОНЦИТЕ БЕЗ ВИЗИ ВО САД?: Министерот Османи соопшти детали
НЕМОЈ НЕ НЕ РАДУЈ - МАКЕДОНЦИТЕ БЕЗ ВИЗИ ВО САД?: Министерот Османи соопшти детали
БОЈКО СЕ ВРАЌА ЗА ПРЕМИЕР - Бугарија: ГЕРБ сe врaти на првото место во довербата кај граѓаните, а партијата на двајцата поранешни технички министри има рејтинг од девет отсто пред новите парламентарни избори
БОЈКО СЕ ВРАЌА ЗА ПРЕМИЕР - Бугарија: ГЕРБ сe врaти на првото место во довербата кај граѓаните, а партијата на двајцата поранешни технички министри има рејтинг од девет отсто пред новите парламентарни избори
СИМОВСКИ: СИСТЕМОТ ЗА ПОПИС Е ТАКА НАПРАВЕН ДА КОГА ЕДНАШ ЌЕ СЕ ВНЕСЕ ПОДАТОК ВО БАЗАТА ПОТОА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ИЗБРИШЕ ИЛИ ИЗМЕНИ, ТОА Е НЕВОЗМОЖНО
СИМОВСКИ: СИСТЕМОТ ЗА ПОПИС Е ТАКА НАПРАВЕН ДА КОГА ЕДНАШ ЌЕ СЕ ВНЕСЕ ПОДАТОК ВО БАЗАТА ПОТОА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ИЗБРИШЕ ИЛИ ИЗМЕНИ, ТОА Е НЕВОЗМОЖНО
(ВИДЕО) БРАВО СДСМ: Исплатени 230 милиони денари субвенции за 4.846 земјоделски субјекти, вистински се грижиме за секој земјоделец
(ВИДЕО) БРАВО СДСМ: Исплатени 230 милиони денари субвенции за 4.846 земјоделски субјекти, вистински се грижиме за секој земјоделец
СИМОВСКИ: ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ПРОТИВ ПОПИСОТ СЕ СЕКОЈДНЕВНИ И НИ ПРЕДИЗВИКУВААТ ПОТЕШКОТИИ, НАПАДИТЕ СЕ ИЗВЕДУВААТ ОД ЦЕНТРИ СО МНОГУ ПАРИ И ГОЛЕМИ ИТ РЕСУРСИ
СИМОВСКИ: ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ПРОТИВ ПОПИСОТ СЕ СЕКОЈДНЕВНИ И НИ ПРЕДИЗВИКУВААТ ПОТЕШКОТИИ, НАПАДИТЕ СЕ ИЗВЕДУВААТ ОД ЦЕНТРИ СО МНОГУ ПАРИ И ГОЛЕМИ ИТ РЕСУРСИ
(ВИДЕО) Симовски: Тие што не сакаат попис не сакаат да имаме држава
(ВИДЕО) Симовски: Тие што не сакаат попис не сакаат да имаме држава
ШОКАНТНО - НОЌЕСКА НЕКОЈ СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ЗАПАЛИ МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ПРИЛЕП: Со хебла ја оштетиле електричната табла и направиле спој!
ШОКАНТНО - НОЌЕСКА НЕКОЈ СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ЗАПАЛИ МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ПРИЛЕП: Со хебла ја оштетиле електричната табла и направиле спој!

Директорот на истражен затвор Шутка, Андов негира тортура врз Камчев: Седи сам во ќелија за двајца и одбива да оди на свеж воздух

Директорот на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, Филип Андов, ги отфрла сите обвинувања дека врз притвореникот Орце Камчев се врши тортура, дека е подложен на нехуман третман, и дека се чувал во мала ќелија. Андов вели дека се неточни и наводите дека е влошеното здравјето на Камчев, а за осум дена, била трипати проверувана неговата состојба. Последен пат тоа се случило, по наредба на судија од Кривичниот суд, а на барање на адвокатот на Камчев. Притвореникот бил прегледан и од екипа на Брза помош.

„Проверен е од затворскиот доктор. На барање на адвокатите, судот даде наредба да се провери уште еднаш. Во саботата беше повикана Брза помош и сите параметри му беа добри. Направен е и мониторинг, и пак беше добар, од температура, притисок, сатурација. Ова се притисоци од одбраната. Како притвореник не се пожалил на здравјето за да треба веднаш за било што да се излезе во пресрет. Притворениот редовно ја зема и терапијата која му е препишана, а му ја дава домскиот доктор“, вели директорот Андов за „А1он“.

Во однос на обвинувањата дека Камчев е чуван во мала просторија, Андов вели дека притворениот е во приемното одделение поради ковид-протоколите, а седи сам во ќелија која е наменета за две лица. Според директорот на затворот, Камчев има пристап до свеж воздух на отворено, но одбива да го користи тоа право.

повеќе

loading...

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch.me

Website https://gogoanime.be: Watch Captain Tsubasa Special gogoanime Episode Full watch anime dub

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Experiment: https://experiment.com/users/animefreakws

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/